Jak zostać blogującą mamą? Porady dla początkujących!

0
140

Blogująca mama to popularny trend, stale rozprzestrzeniający się na kolejne młode rodzicielki, zafascynowane swoimi pociechami. Niektóre z nich traktują bloga jak pamiętnik, rozpisując się i rozprawiając o przygodach swoich maluszków. Inne natomiast potraktowały bloga jako odskocznię od codzienności, aktualnie tworząc dobrze prosperującą firmę i rozpoznawalną na rynku markę osobistą. Jak zostać blogującą mamą? Podpowiadamy w artykule!

Dlaczego mamy zaczęły blogować?

Wiele młodych mam zaczyna pisać artykuły na swoją stronę, ponieważ czuje wewnętrzną potrzebę podzielenia się z kimś swoimi odczuciami, przemyśleniami oraz rodzicielskimi wzlotami i upadkami – nawet jeśli są to wirtualni odbiorcy. Inne kobiety zakładają blogi, ponieważ jest to modne, a podążanie za obowiązującymi trendami leży w ich naturze. Niemniej jednak są również takie mamy, które ze swoimi pociechami zostają w domu na długo – wolny czas chcą sobie odpowiednio zagospodarować, a blogowanie to jeden ze sposobów na urozmaicenie codziennych obowiązków.

Liczy się podejście i zaangażowanie

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z blogowaniem, warto, abyś przemyślała – dlaczego chcesz to robić. Czy jest to któryś z powodów wymienionych powyżej? Niezależnie od pobudek, warto mieć plan działania, dzięki któremu w sieci osiągniesz sukces. Przede wszystkim powinnaś mieć pomysł na siebie oraz tematy, w których czujesz się najlepiej. Będąc mamą, możesz stworzyć poradniki dla przyszłych rodzicielek, które tak jak Ty również są podekscytowane, przestraszone i wypełnione miłością.

Bycie mamą – ekspertem w danej dziedzinie sprawi, że zyskasz grono zaufanych czytelników, którzy chętnie będą powracać do dziecięcych perypetii i wciągających historii, opowiedzianych w interesujący sposób. Zaangażowanie i odpowiednie podejście spowoduje, iż jako blogująca mama będziesz się rozwijać, a co za tym idzie, zdobywać kolejnych fanów. Wtedy warto pomyśleć o pierwszych współpracach lub sposobach na pozyskanie dobrej jakości linków – w tym przypadku sprawdzi się Whitepress.

Systematyczność, estetyka i niewyczerpane źródło pomysłów

Jako mama Twoim niewyczerpanym źródłem pomysłów są dzieci – to one napędzają Cię do działania, kreowania kolejnych inspirujących wpisów oraz wciągających historii. Niemniej jednak musisz pamiętać jeszcze o kilku aspektach, które z pozoru są mało istotne. Systematyczność dodawanych wpisów pozwoli na zachowanie ciągłości w kontaktach z odbiorcą znajdującym się po drugiej stronie monitora. Nie bój się stwarzać pola do popisu – angażuj się w dyskusje, odpowiadaj na pytania i nie zapominaj sama ich zadawać. Ponadto regularność publikowania artykułów wzmocni więź pomiędzy Tobą a Twoim czytelnikiem. Ten niecierpliwy, nie będzie mógł doczekać się, aż napiszesz poradnik, w którym doradzasz, jak się odżywiać podczas ciąży lub jak przygotować wyprawkę dla pociechy.

Warto również zadbać o aspekt wizualny strony. Na początku nie jest on najważniejszy, niemniej jednak zdobywając odbiorców, musisz wziąć wygląd bloga pod uwagę, ponieważ estetyczne oko czytelnika potrafi wyłapać nawet najmniejszy, niepasujący element.

Blog to taki wirtualny album rodzinny. Musisz liczyć się z tym, że w sieci nic nie ginie. Warto, abyś zdjęcia pociech wstawiała, mając na uwadze prywatność rodziny. Wiele popularnych mam nie pokazuje buzi dzieci, w trosce o ich spokojne i radosne dzieciństwo. Niemniej jednak blog to wirtualny pamiętnik, dzięki któremu na długo zachowasz wspomnienia – gdy dzieci podrosną, będziesz mogła im zaprezentować swoje dzieło, którego były i nadal są częścią.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge