Zestaw noży w bloku – dlaczego warto wybrać?

0
97

Zestaw noży w bloku prezentuje się estetycznie i jest w stanie dopełnić aranżacji każdej kuchni. Decydując się na taki komplet możemy jednak liczyć nie tylko na ciekawie uporządkowane noże, brak chaosu na blacie roboczym czy w szufladzie. W dużej mierze chodzi o bezpieczeństwo użytkowania noży, a także przedłużenie ich trwałości i żywotności. Dlaczego warto inwestować w blok razem z nożami?

Zestaw noży w bloku – większa żywotność

Noże ze stali nierdzewnej, jak i ceramiczne, jeśli są nieodpowiednio przechowywane, to niestety zaczynają się tępić. Musimy częściej je ostrzyć, a i tak przestają być tak wygodne w użytkowaniu, jak w dniu zakupu. Ponadto rysują szufladę i niszczą inne sztućce czy kuchenne akcesoria, które zostały umieszczone w tej samej szufladzie lub szafce. Rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych osłonek na ostrza, ale te zwykle są jedynie w komplecie, z niektórymi markowymi produktami. Propozycja z jakiej skorzysta każdy z nas, to zestaw noży w bloku.

Stawiając na taki produkt można mieć pewność, że ostrza noży nie będą się tępić zbyt szybko, a całe wykonanie zachowa swoją żywotność na dłuższy czas. W szufladzie z kolei zwolni się miejsce na inne drobiazgi. My zaś nie będziemy już musieli szukać noża w szafce lub głębokiej szufladzie, co może zakończyć się skaleczeniem.

Estetycznie zaaranżowana kuchnia

Lubimy mieć porządek w kuchni, bo to więcej przestrzeni do gotowania, komfort przyrządzania dań, a do tego atmosfera, która także jest ważna w czasie tworzenia ulubionych potraw dla bliskich. Zestaw noży w bloku tak naprawdę nie zajmuje wiele miejsca, a przy okazji do wyboru mamy propozycje bloków, które są ciekawie zdobione, kształtne i stworzone z różnorodnych materiałów.

Bardzo dobrze prezentuje się zestaw noży w bloku drewnianym. Naturalny materiał wpiszemy w kuchnię urządzoną w stylistyce tradycyjnej, prowansalskiej, skandynawskiej, ale i nowoczesnej.

Prezent, który rozbawi

Zestaw noży idealnie nadaje się na prezent. Nie musi być jednak „tylko” elegancki i wysoki jakościowo. Na rynku znajdujemy noże, których blok przybiera kształt… postaci. Efekt finalny? Noże wbite w omdlewającego ludzika, w soczyście czerwonym kolorze. Czy to nie kontrowersyjny gadżet prezentowy? Dla wielu pewnie tak, ale jeśli czarny humor, elementy nieoczywiste i nawet takie delikatnie makabryczne wykonania są dla nas zabawne, zestaw noży w bloku tego typu, sprawdzi się wprost doskonale!

Wybierzmy kształt, kolor i oczywiście zwróćmy uwagę na wysoką jakość oraz ostrza noży, które posłużą nam na co dzień.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge