Zdrowe gotowanie dla każdego

0
27

W dobie, gdy artykuły spożywcze niestety są pełne chemicznych dodatków, niekorzystnie wpływających na nasze zdrowie, chętnie sięgamy po przepisy możliwe do wykonania w domu. Poza przepisami, których w sieci znajdujemy całe mnóstwo, z powodzeniem można zainwestować w odpowiednie urządzenia do gotowania i nie tylko. W co warto zainwestować?

Urządzenie do gotowania na parze czy specjalny garnek?

Na rynku znaleźć możemy specjalne urządzenia do gotowania na parze. To najwygodniejszy sposób na gotowanie. Kilka pojemników ułożonych obok siebie w poziomie bądź też w pionie, jeden na drugim. W jednym cyklu można przyrządzić obiad dla całej rodziny. Im więcej ustawień i programów, tym więcej możliwości tworzenia naprawdę smacznych, a przy tym bardzo zdrowych posiłków. Do gotowania na parze z parowarem wystarczy jedynie urządzenie, składniki i oczywiście woda oraz trochę cierpliwości, bo gotowanie może zająć więcej czasu, niż w przypadku tradycyjnych metod.

Niewątpliwym atutem jest to, że wszystkie składniki zachowują maksimum witamin i mikroelementów. Tradycyjne gotowanie powoduje, że w wysokiej temperaturze wartościowe składniki trafiają do wody, którą potem wylewamy. Poza tym produkty są mniej smaczne i również wyglądają mniej apetycznie.

By nie inwestować w urządzenie, które dla wielu osób może być zbyt drogie, a do tego zajmuje sporo miejsca na blatach roboczych, można wybrać garnki ze specjalnymi wkładami do gotowania na parze. Obróbka termiczna odbywa się w ten sam sposób, również można liczyć na smak, apetyczny wygląd i zachowanie wartościowych substancji, jednak gotowanie jest nieco bardziej czasochłonne.

Maszyna do pieczenia chleba

Pieczywo ze sklepu pełne polepszaczy, cukru lub słodu jęczmiennego? Wartości znajdujemy w nim niewiele, natomiast zbyt wiele kalorii. Ponownie mamy jednak możliwość pieczenia chlebów, bułek i chałek w domowym zaciszu. Korzystając ze specjalnych urządzeń, w których najczęściej można również przygotować dżemy i konfitury. Choć to spora inwestycja, daje oszczędność czasu i wysiłku. Wybieramy odpowiedni program, a maszyna za nas miesza, piecze i gotowe!

Zamiast urządzenia do pieczenia chleba można skorzystać z dowolnych przepisów i piec tradycyjnie, w foremce umieszczonej w piekarniku. Gwarantujemy, że domowy chleb i bułki, czy to z piekarnika, czy ze specjalnej maszyny, będą smakować wyśmienicie.

Dzielenie posiłków

Na koniec postawmy na dzielenie posiłków i przyrządzanie ich na zapas, a do tego mrożenie produktów. Mrożonki – warzywa i owoce, są praktycznie tak samo wartościowe, co świeże. Dają jednak szansę na większe zakupy i przedłużenie ich trwałości, by oszczędzić czasu na codziennych wyjściach do sklepu. Podobnie jest podczas gotowania. Kaszy, ryżu czy makaronu możemy ugotować więcej i wykorzystać na drugi dzień. Szybko i zdrowo!

Zdrowe gotowanie i wartościowe produkty nie muszą kosztować majątku, czasu i wysiłku. Wystarczy kilka urządzeń bądź kuchennych akcesoriów, a do tego garść zdrowych przepisów i gotowe!

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge