Zalety cateringu dietetycznego

0
32

Dieta pudełkowa, choć jeszcze niedawno znana była tylko nielicznym, dziś staje się coraz popularniejsza. Korzystają z niej pracownicy wielkich korporacji, sportowcy, ci, którzy panują zrzucić zbędne kilogramy i wiele innych osób. Zainteresowani spożywaniem zdrowych i smacznych posiłków odnajdują w niej spełnienie swoich oczekiwań. Czy można zatem powiedzieć, że jest to rozwiązanie dla każdego? Tu wiele zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb żywieniowych. Z całą pewnością jednak dieta pudełkowa może sprostać wymaganiom wielu osób.

O zaletach diety pudełkowej (w stosunku do której zamiennie używa się także nazwy dieta cateringowa, fit catering lub catering dietetyczny) często wspominają osoby, które już korzystały z tego rozwiązania. Wątpliwości tych, którzy jeszcze nie zdążyli tego zrobić, postaram się rozwiać argumentami przytoczonymi w niniejszym artykule.

Oszczędność czasu

Catering dietetyczny jest doskonałą alternatywą dla zabieganych i zapracowanych osób. Zamawiając lunchboxy z dietetyczną żywnością, nie musimy już samodzielnie gotować, ani też robić zakupów niezbędnych do przygotowania posiłków. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu, który można przeznaczyć na inne aktywności. Co istotne, jednocześnie nie trzeba rezygnować ze zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety.

Podaj adres

Kolejnym atutem diety pudełkowej jest to, że zamawiający nie musi odbierać posiłków osobiście ani fatygować się do siedziby firmy cateringowej. Wystarczy poczekać w domu, a kurier dostarczy posiłek pod wskazany adres. Lunchboxy mogą być też dowożone do pracy klienta. Dodatkowo istnieje opcja podania dwóch różnych adresów, innego dla dostaw od poniedziałku do piątku, a innego dla weekendów.

Określ swoje potrzeby

W ramach cateringu dietetycznego klienci mogą zamawiać dwa, trzy, a nawet pięć posiłków dziennie. W tym ostatnim przypadku mówimy już o całodziennym wyżywieniu. Jeśli klient zdecyduje się na taką opcję, nie musi uzupełniać diety własnymi posiłkami. Dostarczane w ramach diety cateringowej jedzenie całkowicie zaspokoi dobowe zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze.

Skorzystaj z doświadczenia specjalisty

Warto pamiętać, że menu oferowane w ramach diety cateringowej powstaje z udziałem dietetyków. To oni obliczają kalorie każdego posiłku i dbają o to, by nie przekroczyć ich zalecanej ilości. Jadłospis komponują w oparciu o zasady zdrowego żywienia oraz własną wiedzę i doświadczenie. Priorytetem jest to, aby posiłki były smaczne, zdrowe, zróżnicowane i odpowiednio zbilansowane. Nie może w nich zabraknąć żadnych istotnych dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu składników, a ich wygląd powinien być apetyczny i zachęcający.

Różne wymagania – różne diety

W ramach świadczonej przez siebie usługi firmy cateringowe oferują różne rodzaje diet. Dzięki temu z ich oferty mogą korzystać zarówno wegetarianie; osoby, które planują zrzucenie zbędne kilogramów i intensywne trenują oraz ci, którzy pozostają na diecie eliminacyjnej pozbawionej ryb lub innych składników. Możliwość skorzystania z diety przez klientów o zróżnicowanych potrzebach poszerza znacznie grono potencjalnie zainteresowanych i sprawia, że dieta staje się dostępne niemal dla każdego.

Elastyczne podejście

Zamawiając dietę pudełkową, nie trzeba się obawiać, że w przypadku nieprzewidzianych okoliczności posiłek przepadnie. Za każdym razem, kiedy klient musi odbyć podróż służbową, wyjechać z ważnych przyczyn rodzinnych, czy zaplanuje wakacyjny wyjazd, może odwołać catering w okresie, w którym nie będzie mógł z niego skorzystać. Wystarczy odpowiednio wcześnie zawiadomić o tym firmę cateringową.

Nie tylko dla dorosłych

Na koniec warto uświadomić sobie, że dieta cateringowa może być przeznaczona zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Posiłki przeznaczone dla dzieci przygotowywane są w taki sposób, który umożliwia zabranie ich do szkoły albo spożycie w domu. Zamawiając dietę pudełkową dla swojej pociechy, klient powinien poinformować firmę cateringową, że posiłki będą przeznaczone dla dziecka.

O zaletach diety pudełkowej chętnie wypowiadają się osoby, które już z niej korzystały. Warto popytać wśród znajomych, czy jest wśród nich ktoś, kto może powiedzieć o niej coś więcej.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge