Zajęcia dla kobiet, które pozwolą zadbać o sylwetkę

1
105

Tabata, magic bar, zumba, zumba toning, spinning. Pod tymi jakże ładnie brzmiącymi nazwami, kryją się zajęcia dla kobiet, które można znaleźć pośród wielu klubów fitness. Zyskują na popularności, bo poza dobrą zabawą i świetną atmosferą, przynoszą sporo korzyści dla kobiecego ciała. Są w stanie zadbać o każdą sylwetkę i sprawić, że ta będzie coraz smuklejszą. Ponadto poprawi się kondycja, mięśnie staną się ładnie zarysowane, choć nie przesadnie. Jak wyglądają wspomniane zajęcia?

Zajęcia dla kobiet – taniec i fitness

Zacznijmy od modnej ostatnio zumby, która szturmem podbija kluby fitness. Co więcej, wybierają się na nią już nie tylko kobiety, ale i mężczyźni, a także dzieci. Zumba to połączenie tańca i zajęć fitness. Żywiołowa muzyka, kroki zaczerpnięte z tańców latynoamerykańskich. Litry wylanego potu, mnóstwo spalonych kalorii, wysmuklona i kobieca sylwetka, a wszystko to dostępne dla każdego. Nie trzeba umieć tańczyć, znać jakichkolwiek kroków. Tutaj każdy ma szansę postawić swój pierwszy krok, dobrze się bawić i ćwiczyć. Układu choreograficzne nie są trudne do powtórzenia, a nawet jeśli opiewają na nieco bardziej złożone i szybkie kompozycje w rytm muzyki, to w końcu nie jest to turniej tańca!

Zajęcia dla kobiet to ponownie zumba, ale tym razem zumba toning. W dużej mierze to samo, co powyższa propozycja, ale wzbogacona o wykorzystanie hantli. Ćwiczy całe ciało, można wzmocnić i wyrzeźbić ręce. Oczywiście ponownie wszystko w rytm muzyki latino.

Szybki spalacz tłuszczu

Spalacze tłuszczu to nie tylko popularne suplementy, które obiecują nam wyjątkowe efekty. Zamiast pakować w siebie kolejne pigułki o chemicznym składzie, lepiej wybrać tabatę. To trening dotyczący całego ciała, intensywny, ale pozwalający w krótkim czasie spalić naprawdę dużo kalorii. Nie lada wyczynem jest wytrzymać godzinę zajęć, podczas których przez 20 sekund wykonuje się szybkie i intensywne ćwiczenia, dla tylko 10 sekund przerwy. Taki trening przynosi jednak sporo korzyści, poprawia wydolność, kondycję i sylwetkę!

Magic bar i spinning – czy to na pewno zajęcia dla kobiet?

Magic bar to ćwiczenia z wykorzystaniem sztangi. I w tym momencie pewnie wszystkie panie łapią się za głowę i mówią stanowcze ‘nie’! Nie chcą bowiem mieć potężnych mięśni, które w kobiecym wydaniu nie wyglądają zbyt korzystnie. Nic jednak bardziej mylnego. Regularne uczestnictwo w magic bar, które prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, pozwalają zadbać o postawę, kręgosłup, szerokie partie mięśni. To nie są zajęcia mające na celu budować masę.

W spinningu wykorzystywany jest rowerek stacjonarny. Znów mamy do czynienia z intensywnym treningiem, ale ukierunkowanym nie tylko na nogi. Nie łudźmy się – zajęcia dla kobiet tego typu modelują sylwetkę, ale i sprawiają, że nasze mięśnie stają się wyrazistsze. Nie ma jednak czego się obawiać. Drugim Schwarzeneggerem panie nie zostaną!

 
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Ja z racji braku czasu zmuszam się już w domu do robienia szóstki Weidera. Jestem aktualnie na piątym tygodniu i chyba faktycznie dobrze wpływa na moje ciało. A już na pewno na kondycję 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge