Zadbane włosy – kilka praktycznych wskazówek

0
73

Problemy z włosami ma w naszym w społeczeństwie wiele osób. Nadmierne przetłuszczanie się to jeden z najczęstszych z nich. Tymczasem piękne, zdrowe i zadbane włosy dodają uroku i pewności siebie. Często postrzegane są jako świadectwo dbałości o własną higienę oraz stanowią wizytówkę człowieka. W przypadku osób zajmujących stanowiska pracy wymagające częstego kontaktu z innymi ludźmi są wręcz wymagane.

Choć piękne i zadbane włosy są marzeniem wielu z nas, efekt taki niekiedy osiągnąć jest bardzo trudno. Walka z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami nie należy do najłatwiejszych. Przysparza problemów wielu osobom, które skarżą się, że nawet przy codziennym myciu włosów, te wieczorem i tak wyglądają już bardzo nieestetycznie.

Specjalista od włosów

Przyczyny nadmiernego przetłuszczania się włosów mogą być różne. Aby pozbyć się problemu, po pierwsze należałoby się dowiedzieć, jak jest w naszym przypadku. W rozwikłaniu tajemnicy może pomóc specjalista zajmujący się skórą głowy i włosami, czyli trycholog.

Po przeprowadzeniu odpowiednich badań (bezinwazyjne badanie powierzchni skóry głowy oraz włosów za pomocą mikrokamery), wywiadu z pacjentem oraz ewentualnie innych czynności specjalista będzie mógł określić, jakie są przyczyny nadmiernego przetłuszczania się włosów oraz zasugerować dalszy sposób postępowania.

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Przyczyn tego, że zadbane włosy nie są naszym atrybutem, może być wiele. Czasem jest to nieodpowiednia pielęgnacja włosów, innym razem problem może być znacznie bardziej złożony i mieć podstawy medyczne.

Do przyczyn zewnętrznych należy między innymi:
• Zanieczyszczenie powietrza,
• Nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy i włosów.

Do przyczyn wewnętrznych z kolei zaliczmy:
• Niewłaściwą dietę,
• Zaburzenia hormonalne,
• Niektóre choroby autoimmunologiczne.

Sposoby na zadbane włosy

Trycholog po zdiagnozowaniu problemu zaleci odpowiedni sposób postępowania, który pomoże włosom odzyskać dawną świetność. Poinformuje o odpowiedniej technice mycia skóry głowy i być może zaleci stosowanie specjalistycznych kosmetyków.

O zadbane włosy można też spróbować powalczyć w domu samemu, choć warto w tym miejscu zaznaczyć, że niektóre z tych metod nieumiejętnie stosowane mogą mieć negatywny wpływ na skórę głowy i włosy.

Wyjaśnienia wymaga tu fakt, że u podstawy nadmiernie przetłuszczających się włosów nie leży problem z samymi włosami, ale skórą głowy. Zabiegi pielęgnacyjne, których celem jest pozbycie się problemu, będą więc stosowane na skórze głowy. Do tych najczęściej stosowanych domowych można zaliczyć peelingi mechaniczne: kawowy, solny, sodowy i cukrowy. Zabiegów takich powinny jednak unikać osoby ze szczególnie wrażliwą skórą głowy.

W niektórych przypadkach domowe sposoby można łączyć z kuracją zaleconą przez trychologa. Za każdym razem warto jednak upewnić się, że działania takie nie przyniosą niepożądanych efektów.

Na koniec należy wspomnieć, że kuracja przeciw nadmiernie przetłuszczającym się włosom to proces długotrwały. Cierpliwe i konsekwentne w działaniach osoby będą mogły jednak liczyć na to, że w końcu ujrzą w lustrze piękne, lśniące i zadbane włosy.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge