Wyprawka dla niemowląt. Czas przygotowań na narodziny dziecka

0
11
Wyprawka dla niemowląt. Czas przygotowań na narodziny dziecka

Wyprawka dla niemowląt obejmuje najważniejsze akcesoria dla maluszka, które wraz z nim będą musiały pojawić się w domu. Niezbędne rzeczy pomogą w opiece nad dzieckiem i staną się dla rodziców bardzo pomocne. Wyprawka powinna być przygotowana, zanim dziecko pojawi się na świecie. Bieganie po sklepach i zakupy na ostatnią chwilę dla ciężarnej mamy mogą być bardzo stresujące. Dlatego dowiedz się wcześniej, jak powinna wyglądać wyprawka dla niemowląt, zrób listę niezbędnych rzeczy i zacznij ją realizować. A kiedy dziecko przyjdzie na świat, powitasz je ze spokojem i będziesz mogła całkowicie oddać się opiece nad maluszkiem.

Kompletowanie wyprawki dla niemowląt najwięcej problemów może stwarzać świeżo upieczonym rodzicom. Przy drugim dziecku jest już znacznie łatwiej – dokładnie wiadomo, co będzie potrzebne, a z czego korzystać raczej nie będziemy. Pośród wielu dostępnych w sklepach akcesoriów dla maluszków są takie rzeczy, które stanowią niezbędne minimum, i dodatkowe, które mogą być bardzo przydatne podczas opieki nad dzieckiem, ale nie są konieczne.

Wyprawka dla niemowląt – od czego zacząć?

Kiedy przygotowujesz się na narodziny dziecka, potrzebna będzie przede wszystkim wyprawka do szpitala. Niektóre porodówki udostępniają listę niezbędnych rzeczy, które przyszła mama powinna zabrać ze sobą do porodu. Obejmuje ona zarówno akcesoria dla przyszłej mamy, jak i rzeczy niezbędne dla noworodka. Jeśli wiesz już, w którym szpitalu będziesz rodzić, możesz dowiedzieć się wcześniej, czy mają taką listę. Z pewnością znajdą się na niej ubranka dla maluszka, pieluszki jednorazowe oraz pieluszki tetrowe, rożek, chusteczki nawilżane i ręcznik dla dziecka.

Niektóre szpitale wymagają, by mama zabrała też płyn lub mydło dla maluszka, inne stosują własne sprawdzone i bezpieczne środki myjące dla dzieci. Na liście mogą znaleźć się także inne rzeczy dla maluszka (zależnie od szpitala). Nie zabraknie na niej także wyników badań i rzeczy niezbędnych dla przyszłej mamy.

Jak przygotować mieszkanie na narodziny dziecka?

Jednak wyprawka dla niemowląt nie ogranicza się do listy rzeczy, które należy zabrać ze sobą do szpitala. Na zmianę, jaką są narodziny dziecka, należy przygotować również mieszkanie. Jeśli dysponujesz osobnym pokojem, w którym będzie mógł zamieszkać maluszek, wszelkie prace remontowe należy przeprowadzić odpowiednio wcześnie. Dziecko nie powinno przebywać w świeżo pomalowanym wnętrzu, w którym czuć jeszcze zapach farby.

Kiedy remont się skończy, można zacząć zakupy niezbędnych akcesoriów. Wśród nich nie powinno zabraknąć łóżeczka dla dziecka. Łóżeczko dla niemowląt powinno mieć regulowaną wysokość i szczebelki, które można wyciągnąć, by nieco większy malec mógł z niego samodzielnie wychodzić. Poza łóżeczkiem wyprawka dla niemowląt powinna obejmować wanienkę, termometr, delikatne kosmetyki odpowiednie dla skóry dziecka oraz przeznaczony dla niemowląt proszek do prania lub płatki mydlane.

Akcesoriami, które nie są konieczne, ale mogą bardzo ułatwić rodzicom życie, jest leżaczek dla maluszka oraz łóżeczko turystyczne. Łatwo się rozkładają i są lekkie. Dlatego można je przestawiać w dowolne miejsce tak, by mieć dziecko stale na oku. Pomaga to w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak sprzątanie, czy przygotowywanie posiłków.

Nowy członek rodziny na spacerze i w samochodzie

Wyprawka dla niemowląt bezwzględnie musi obejmować akcesoria, w których maluszek będzie się poruszał. W wielu szpitalach przy wypisie dziecka rodzice muszą mieć fotelik samochodowy, w którym pielęgniarka układa maluszka do pierwszej w jego życiu podróży.

Poza fotelikiem potrzebny jest wózek z gondolą, który z czasem zamieniony zostanie na spacerówkę, lub coraz częściej wybierany przez rodziców wózek wielofunkcyjny. Szeroki wybór akcesoriów dla maluszka z jednej strony pozwala dopasować akcesoria dla maluszka do potrzeb rodziców, z drugiej może przyprawić o zawrót głowy.

Wyprawka dla niemowląt może się różnić w zależności od zasobności portfela rodziców oraz potrzeb dziecka. Natomiast to, czego maluszkowi nigdy nie powinno zabraknąć, to miłość rodziców.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge