Wydłużanie rzęs – jak się to robi?

0
105
Wydłużanie rzęs – jak się to robi?

Marzysz o długich, gęstych i do tego zalotnie zakręconych, niczym u gwiazdy filmowej rzęsach? Jeśli do tej pory myślałaś, że to niemożliwe, przeczytaj poniższy artykuł. Wydłużanie rzęs, czy to domowymi metodami, czy w gabinetach kosmetycznych, może dać niesamowite efekty. Dzięki nim oczy będą wyglądać pięknie i zalotnie, a ich właścicielka zyska pewność siebie i zacznie uwodzić wzrokiem.

Wydłużanie rzęs to współcześnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Kobiety doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne jest piękne i zalotne spojrzenie. Cierpliwie oddają się więc zabiegom, których celem jest pielęgnacja brwi i rzęs. Dla pań, którym poskąpiono naturalnej pięknie wyglądającej oprawy oczu, wydłużanie rzęs to absolutne must have.

Jak dodać uroku spojrzeniu?

Współcześnie gabinety kosmetyczne oferują różne zabiegi, dzięki którym rzęsy stają się dłuższe i gęstsze. Niektóre z nich prowadzą do niezwykłego, godnego pozazdroszczenia efektu, inne sprawiają, że oko wygląda sztucznie i groteskowo. Obok zabiegów kosmetycznych istnieją też metody naturalne, stosowane od dawien dawna przez nasze babki i prababki. Które metody są najlepsze i najskuteczniejsze?

Wydłużanie rzęs w gabinetach

Gotowe szablony

Wśród gotowych szablonów znajdziemy zarówno tradycyjne, długie rzęsy, jak i takie z kolorowymi włoskami, piórkami lub wycinankami. Dzięki takim szablonom wydłużanie rzęs da jedynie krótkotrwały efekt (1-2 dniowy), co jest idealnym rozwiązaniem, jeśli przygotowujemy się na bal sylwestrowy, imprezę okolicznościową lub inną uroczystość, a na co dzień wolimy swój naturalny wygląd.

Przedłużanie rzęs 1:1, 1:2, 1:3

Te techniki polegają na doklejaniu rzęs sztucznych do naturalnych. Oznaczenie 1:1, 1:2 itd. zdradza nam, ile rzęs sztucznych zostanie doklejonych do rzęsy naturalnej. Tu warto jednak uważać, by nie obciążyć zanadto rzęs naturalnych ciężarem sztucznych włosków, co w efekcie mogłoby doprowadzić do ich przedwczesnego wypadania. Zdecydowanie najlepsza będzie zatem metoda 1:1. Stosując tę technikę, należy pamiętać o właściwym doborze długości, grubości i stopnia podkręcenia rzęs.

Rzęsy w kępkach

Sztuczne rzęsy niekiedy doklejane są do naturalnych w kępkach składających się z kilku włosków. Zaletą tego zabiegu jest szybka aplikacja, jednak prawda jest taka, że efekt nie zawsze jest zadowalający. Oko najczęściej wygląda nienaturalnie. Przyczyną jest nadmierne zwiększenie objętości rzęs oraz fakt, że kępka sztucznych rzęs nie zawsze potrafi się ładnie ułożyć z naturalnymi włoskami.

Spójrz kocim okiem

Wydłużanie rzęs metodą kociego oka polega na doklejaniu rzęs w zewnętrznym kąciku oka. Pozostałe części pozostają naturalne. Taki zabieg sprawia, że spojrzenie zyskuje głębię i staje się subtelniejsze. Metoda doskonale sprawdza się w przypadku pań, których oko charakteryzuje się własnymi stosunkowo długimi rzęsami, dzięki czemu nie ma znacznej dysproporcji pomiędzy naturalnymi i sztucznymi włoskami.

Metody naturalne kontra sztuczne

Choć przedłużanie rzęs w gabinetach kosmetycznych zrobiło się bardzo popularne, wiele pań woli pozostać przy metodach naturalnych. Największą podnoszoną przez nie wątpliwością jest to, czy zabiegi kosmetyczne nie spowodują osłabienia włosków, a w konsekwencji ich wypadania. Naturalne wydłużanie rzęs, na które się decydują, to metody stosowane od dawna. Więcej przeczytasz o nich w kolejnym artykule.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge