Wyciskarka – transport substancji odżywczych w 15 minut!

0
122

Soki od zawsze znajdowały swoje miejsce w naszym jadłospisie. Niekoniecznie na co dzień, bo kartonowe produkty nierzadko sporo kosztują. Zaczęliśmy jednak zwracać uwagę nie tylko na koszty, ale i skład kupowanych soków. Nie jest już zatem modą nabywanie urządzeń, które pozwalają na domowe przyrządzanie soków. To przede wszystkim świadomość, że to, co domowe jest znacznie zdrowsze, bo niezawierające chemii. Z tego względu stawiamy na wyciskarkę, która po stokroć przebija możliwości oferowane przez sokowirówkę.

Naturalny i smaczny sok z dowolnych produktów

Połączenia różnych produktów i smaki, które oferują nam producenci, potrafią zaskoczyć. Niestety te najciekawsze kompozycje i wykwintne propozycje, to głównie napoje czy nektary, które z sokami i wartościami nie mają nic wspólnego. Spośród soków kupowanych w kartonach czy soków świeżych-jednodniowych, mamy już znacznie mniejszy wybór smaków. Jak urozmaicić swój jadłospis o soki, ale których smaki nie znudzą nam się po tygodniu?

Najlepszym sposobem jest zastosowanie urządzenia, jakie stanowi wyciskarka do soków. Możemy wybrać dowolne warzywa i owoce, a do tego części liściaste, kiełki czy nawet orzechy. Wyciskarki są tak skonstruowane, by poradzić sobie z każdym produktem, niezależnie od jego wielkości czy masy. Możemy zatem tworzyć każdego dnia inny sok, wykorzystując ciekawe przepisy, samodzielnie komponując odżywcze napoje, a także korzystając z produktów sezonowych.

Zalety spożywania soków

Przyjrzyjmy się zaletom spożywania takich domowych soków. Przede wszystkim jest to najlepiej przyswajalna postać warzyw i owoców, dla organizmu. Układ trawienny lepiej radzi sobie z przetworzeniem płynnego soku. Ponadto wszelkiego rodzaju substancje odżywcze trafiają do krwiobiegu zaledwie w 15 minut! W postaci stałej potrzeba na to nawet kilku godzin i sporych pokładów energetycznych.

W ilości soku, którą jesteśmy w stanie spożyć w ciągu jednego dnia, mieścimy dużo surowca. Mowa o ilości, której w postaci stałej warzyw i owoców, nie bylibyśmy w stanie przejeść. Nawet uwzględniając ulubione produkty.

Soki pozwalają nam dostarczyć do organizmu moc witamin, minerałów, enzymów, antyoksydantów i fitozwiązków. Ponadto to w szklance tak przygotowanego napoju zmieścimy te warzywa i owoce, której w innej formie w ogóle nam nie smakują, a szkoda je eliminować, biorąc pod uwagę wysoką zawartość poszczególnych składników.

Szybko się odchudzić raczej jest trudno. Za to szybko możemy podreperować swój organizm, bo jedynie w kilkanaście minut. Wystarczy wyciskarka, kilka ulubionych warzyw i owoców, sprawdzony przepis i gotowe. Szklanka soku, która zmienia wszystko w naszym codziennym jadłospisie.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge