Wybieramy wózek na pierwsze spacery

0
13
Wybieramy wózek na pierwsze spacery

Wózek to jeden z najważniejszych produktów, w jaki muszą zaopatrzyć swoją pociechę rodzice. Werandowanie, spacery, zakupy, wycieczki krótsze i dalsze dziecko będzie odbywać właśnie przy jego pomocy. A ponieważ zanim niemowlę zacznie samodzielnie siedzieć i wózek z gondolą będzie można zamienić na spacerówkę minie trochę czasu, warto zadbać o to, by ten pierwszy zapewnił maluszkowi podczas podróży wygodę.

Duży wybór wózków dziecięcych może przyprawić o ból głowy. Różne gabaryty, parametry, dodatkowe funkcje i możliwości sprawiają najwięcej kłopotów świeżo upieczonym rodzicom. Jaki model będzie najlepszy? Czy warto wybrać wózek głęboki, czy wielofunkcyjny? Jakie jego cechy będą odgrywać najważniejszą rolę?

Diagnozowanie własnych potrzeb

Piękne, kolorowe, zwrotne – kuszą efektownym designem i funkcjonalnością. Pomimo to wybór wózka wcale nie jest taki łatwy. Od czego warto zacząć jego zakup?

Pamiętajmy, że potrzeby rodziców mogą być bardzo różne. Warto ustalić, co dla nas jest najważniejsze i jakie cechy powinien posiadać wózek. Dzięki temu określimy kryteria, według których będziemy poruszać się po sklepie. W sklepie internetowym możemy  skorzystać ze specjalnych filtrów (zazwyczaj umieszczone są po lewej stronie) lub od razu przejść do konkretnej kategorii. Pozwala to dokonać wstępnej selekcji i znacznie ułatwia poszukiwania odpowiedniego modelu.

Raz na dłuższy czas

Sklep z wózkami Wozki-foteliki.pl wśród kategorii wózków dziecięcych ma modele wielofunkcyjne. To jedne z najchętniej kupowanych produktów. Ich zaletą jest to, że mogą posłużyć dziecku znacznie dłużej niż zwykłe wózki głębokie. W zestawie mają zarówno gondolę, jak i wersję spacerową, a nierzadko również fotelik samochodowych i dodatkowe akcesoria. Taki wózek zmienia się wraz z dzieckiem. Kiedy maluszek zaczyna siadać, wystarczy zamienić gondolę na spacerówkę.

Rodzice cenią modele wielofunkcyjne jeszcze z jednego powodu. W tym przypadku stają przed wyzwaniem, jakim jest zakup wózka, tylko jeden raz.

Teren trudny do pokonania

Nie wszyscy rodzice mają przed domem eleganckie chodniki lub wygodne do poruszania się drogi. Czasem do pokonania pozostaje piaszczysty lub kamienisty teren. Jaki wózek sprawdzi się wtedy najlepiej?

W tym przypadku warto wybrać wózek z większymi, pompowanymi kołami. Z jednej strony zdecydowanie ułatwi to poruszanie się po niezbyt przyjaznym terenie, z drugiej zapewni lepszą amortyzację i wygodę dla maluszka. Niestety należy pamiętać, że w przypadku wózków z pompowanymi kołami zachodzi ryzyko przebicia dętki. Alternatywą dla nich mogą być wózki z kołami piankowymi, które nie ulegają przedziurawieniu. Ich wadą jest jednak to, że mogą się szybko ścierać.

Alternatywa dla miejskiej dżungli

Choć wydawać się może, że poruszanie się wózkiem po mieście nie powinno stanowić problemu, warto pamiętać, że i tam jest sporo przeszkód do pokonania. Schody, krawężniki i wąskie podjazdy mogą rodzicom bardzo utrudnić życie. W takich miejscach najlepiej sprawdzają się zwrotne wózki o mocno skrętnych albo obrotowych kołach. W tym drugim przypadku koła będą się obracać o 3600, co znacznie ułatwia manewrowanie w ciasnych lub wąskich pomieszczeniach, na przykład podczas wjeżdżania do windy, poruszania się wózkiem w małym mieszkaniu albo w sklepie pomiędzy regałami.

Winda, czy schody?

Kolejnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jest waga wózka. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, które muszą zmierzyć się z jego wnoszeniem na wyższe piętra. Mieszkanie w budynku wielopiętrowym bez windy ma swoje wady. Im cięższy wózek, tym trudniej będzie go wnieść na górę. Dlatego, jeśli mieszkasz w bloku bez windy, rozważ lżejszy wózek o aluminiowym stelażu. Pamiętaj, że wnosić po schodach będziesz nie tylko wózek, ale i dziecko, które przecież z każdym dniem będzie coraz cięższe.

Z dzieckiem w drodze

Dla niektórych rodziców niezwykle istotne jest także to, by wózek z łatwością mieścił się w bagażniku. Częste podróże wymagają kompaktowych modeli, które łatwo składają się i rozkładają, a w samochodzie mieszczą się wraz z innymi bagażami. Nie mogą zajmować zbyt wiele miejsca, bo wtedy nie wystarczy go na inne niezbędne w podróży akcesoria i pakunki.

Wybór wózka dla dziecka, choć początkowo wydaje się trudny, w rzeczywistości wcale taki  być nie musi. Wystarczy, że dobrze przemyślimy swoje wybory i wyznaczymy sobie kryteria, którymi będziemy posługiwać się przy zakupie.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge