Wózek Greentom – nowoczesny design, bezpieczeństwo i funkcjonalność w jednym

0
169
Wózek Greentom - nowoczesny design, bezpieczeństwo i funkcjonalność w jednym

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam wózek Greentom, pomyślałam sobie, że ma bardzo oryginalny i niebanalny wygląd. Kiedy dowiedziałam się, że jest wykonany w 100 % z ekologicznych, pochodzących z odzysku materiałów, byłam pod wrażeniem podejścia producentów do problemu ekologii i zanieczyszczenia środowiska. A kiedy przewiozłam w nim dziecko, zaskoczyła mnie jego funkcjonalność.

Pierwszy model ekologicznego wózka typu Greentom Upp Classic wykonano w Holandii. Producent postawił sobie wtedy za cel wyprodukowanie spacerówki, która w całości wykonana zostanie z materiałów pochodzących z recyklingu. I rzeczywiście, przeznaczony obecnie do sprzedaży wózek Greentom posiada ramę zbudowaną z pochodzącego z recyklingu polipropylenu, a siedzisko z przetworzonych butelek PET. Wszystkie zastosowane do jego produkcji materiały pochodzą z odzysku i w przypadku konieczności wymiany jakiegokolwiek elementu ponownie mogą zostać oddane do recyklingu. Taki to w pełni ekologiczny wózek jeździ już po naszych ulicach od przeszło dwóch lat, zdobywając uznanie coraz większego grona rodziców.

Greentom, czyli wygoda, bezpieczeństwo i funkcjonalność

Pomimo tego, że wózek Greentom został wykonany w 100 % z ekologicznych, pochodzących z recyklingu materiałów, to w niczym nie umniejsza to jego roli jako w pełni funkcjonalnej, bezpiecznej i komfortowej zarówno dla maluszka, jak i dla mamy spacerówki. Wózek przeznaczony jest zarówno dla maluszków (od 6 miesiąca życia), jak i dla starszych dzieci. Mogą w nim jeździć pociechy, które nie skończyły jeszcze 4,5 roku życia i ważą nie więcej niż 18 kg. Wygodę zapewnia dziecku szerokie siedzisko oraz oparcie o całkowitej długości 48 cm. Zaletą wózka Greentom jest możliwość regulowania siedziska do pozycji leżącej, dzięki czemu zarówno starsze dzieci, jak i te młodsze będą mogły uciąć sobie w wózku spokojną drzemkę.

O funkcjonalności wózka można by opowiadać wiele. Począwszy od tego, że jest stosunkowo lekki, bo waży niewiele ponad 7 kg. Nie będzie zatem problemu z jego podniesieniem czy włożeniem do bagażnika samochodu. Spacerówka składa się do niewielkich rozmiarów (72 x 55 x 25 cm), dzięki czemu z łatwością zmieści się w praktycznie w każdym schowku i bagażniku. Co najistotniejsze, po złożeniu, wózek może stać w pozycji pionowej, nie zabierając tym samym wiele miejsca. Przechowywanie w pozycji pionowej ma jeszcze jedną ważną zaletę. Materiał, z którego uszyto spacerówkę, nie brudzi się, ponieważ nawet po złożeniu wózek będzie stał na kołach.

Spacerówka wyposażona jest w duży, bo 10 litrowy kosz na zakupy oraz obszerną budkę, która dodatkowo posiada przedłużenie.  Na ramie zamocowano haczyki, które umożliwiają mocowanie torby.

Nowoczesny design

Jeśli chodzi o wygląd wózka Greentom Upp Classic, to stanowi on prawdziwą rewolucję wśród innych spacerówek dziecięcych. Jego oryginalny design jest bardzo nowoczesny i niespotykany u innych producentów. Decydując się na jego zakup, możesz wybierać spośród wielu różnych opcji koloru ramy i obicia. Ciekawa kolorystyka i nowoczesny design sprawiają, że śmiało można o nim mówić, jako o wózku przyszłości.

O zaletach wózka Greentom można by jeszcze długo rozprawiać. Nic jednak nie przekonało mnie do niego tak, jak jego przetestowanie.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge