Wiaderko do lodu – nie tylko do lodu

0
175

Nie ma nic przyjemniejszego niż ciepły wieczór z ulubionym trunkiem w dłoni. Chłodny drink upalnym latem i orzeźwiająca lemoniada podczas imprezy. Lato niestety ustąpiło miejsca chłodnej i wietrznej jesieni. Nie oznacza to jednak, że musi zniknąć z naszych serc i… domowych imprez. Spotkanie z przyjaciółmi czy bliskim to idealna okazja do tego, by ponownie wypróbować sprawdzonych drinków lub przyrządzić te, do których przepis niedawno został znaleziony. Pośród akcesoriów, które w takim wypadku muszą znaleźć swoje miejsce na stole, jest wiaderko do lodu.

Kostki lodu zawsze pod ręką

Nieustanne schładzanie butelek z trunkami bądź wędrówki do zamrażarki po kolejną porcję kostek lodu, są uciążliwe i na pewno nie czynią spotkania przyjemniejszym. Na tę okoliczność warto wybrać wiaderko do lodu. Jaki działa taki produkt? W bardzo podobny sposób, w jaki utrzymanie temperatury oferują nam termosy. Najczęściej na rynku znajdujemy wiaderka o podwójnych ściankach. Mogą być również opatrzone dopasowaną pokrywką. W ten sposób lód topnieje znacznie wolniej niż wtedy, gdy umieścimy go w zwykłym naczyniu.

Do wyboru są także wiaderka wykonane ze szkła, metalu bądź plastiku. Przypominają raczej głębokie naczynia niż typowe wiaderka. Wciąż jednak spełniają swoje funkcje, choć lód w nich wytrzyma nieco krócej.

Zestaw nie tylko dla barmanów

Jeśli już drinki goszczą w naszym domu regularnie podczas spotkań, warto zastanowić się nad zakupem zestawu. Znajdziemy w nim nie tylko wiaderko na lód, ale i specjalne szczypce, dzięki którym nakładanie kostek do szklanki będzie się odbywać komfortowo i w sposób maksymalnie estetyczny.

W zestawie może znaleźć się również specjalna taca do serwowania drinków. Jeśli przemyślimy ostateczny zakup, zyskamy na elementach, dzięki którym zarówno przyrządzanie, przystrajanie, jak i podawanie drinków, stanie się eleganckim rytuałem.

Wiaderko jako dekoracja

Wiaderka do lodu mają jeszcze jedną zaletę. W tych prostych konstrukcjach, bardzo praktycznych, nie zabrakło miejsca na precyzję wykonania oraz nierzadko ciekawe detale. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić dwa lub więcej wiaderek przeznaczonych do lodu, o takich samych wykonaniach. Jedno z nich przeznaczyć na kostki z lodem, pozostałe zaś na oryginalne dekoracje. Uzyskamy niebanalny efekt aranżacyjny, a i uwaga gości zostanie zwrócona.

Jakość na przedzie

Tylko wiaderko do lodu? Okey, spełnia określone funkcje, nie musi być najdroższe i fantazyjne. Jakość powinna nas jednak interesować, także i w tym przypadku. W końcu to produkt, który ma posłużyć przez długi czas. Jeśli nie pozwoli spowolnić procesu topnienia lodu, a do tego będzie się prezentował przeciętnie czy nawet mało ciekawie, to po co nam w ogóle taki wydatek?

Mamy do czynienia z akcesorium, które nie kosztuje majątku, nawet wtedy, gdy jest wysokie jakościowo. Warto więc zadbać o ten aspekt.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge