Torba na jedzenie do pracy – wygodne przechowywanie

0
94

Torba na jedzenie do pracy pozwala wygodnie przechować dowolny posiłek. Może mieć formę torby termicznej, ale i typowego lunchboxu bądź też zwykłego pojemnika. Rynek podsuwa nam pomysły na to, jak zapakować swoje jedzenie, by w całości dotarło z nami do pracy, nawet jeśli jest to zupa lub jogurt. Które pojemniki czy torby warto wybrać?

Torba na jedzenie do pracy – termiczne opakowanie

Podczas wyjazdów różnego rodzaju zwykliśmy używać lodówek przenośnych, z możliwością ich podłączenia do gniazdka samochodowej zapalniczki. Innym, chętnie stosowanym rozwiązaniem są lodówki-torby termiczne. Z powodzeniem zabierane nawet na plażę czy piknik. A co zrobić, gdy pragniemy zapakować posiłek do pracy? Tu z pomocą przychodzą również torby termiczne, ale te małych rozmiarów, podręczne. Estetyczne i przypominające nierzadko damskie torebki, zbliżone do kuferków. Spełniają te same funkcje, co duża lodówka samochodowa czy torba termiczna, jednak można z powodzeniem zabrać je do biura bądź innego miejsca pracy.

Torba na jedzenie do pracy tego typu pozwala zachować niską lub wysoką temperaturę jedzenia, przez stosunkowo długi czas. Wystarczający do tego, by nasz ulubiony posiłek smakował niczym ten świeżo przyrządzony.

Pojemniki szklane i z tworzyw sztucznych

Zamiast typowej torby termicznej, wciąż można postawić na tradycyjny pojemnik. W sklepach znajdujemy pojemniki na jedzenie w różnych rozmiarach, kształtach i dzielone na kilka przegródek. Do tego w komplecie ze składanymi sztućcami lub małymi pojemniczkami na sosy. Szczelnie zamykane, dzięki czemu pożywienie można swobodnie transportować w plecaku czy torebce. Ciekawym rozwiązaniem są pojemniki z silikonowymi przykrywkami, które także zachowują szczelność, a przy tym dają szansę na zmieszczenie pokarmów niemających regularnych kształtów. Niebędących zatem w stanie zmieścić się w tradycyjnych pojemnikach. Silikonowa pokrywka jest elastyczna, przez co nie miażdży chociażby okrągłych pulpetów, kotletów, jak i pozwala przetransportować nawet ciasto z kremem, by nie straciło na swojej formie.

Podobnie sprawdzają się pojemniki szklane, choć tu trzeba liczyć się z większą wagą, jak i wyższą podatnością na stłuczenia podczas upadków. Na plus przemawiają z kolei barwne i ciekawie zdobione wykonania.

Torba na jedzenie do pracy ma być przede wszystkim praktyczna. Dopasowana rozmiarem i podziałem przegródek do pakowanego pożywienia. Nie musi przy tym odstawać estetyką, która jest równie ważna.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge