Tanie wyjazdy zagraniczne – gdzie szukać?

0
60
Sun over green palm leaves

Plaża, słońce i lazurowe morze. Oto wakacje marzeń. Zaporowe ceny wypoczynku w atrakcyjnych europejskich kurortach potrafią jednak skutecznie odstraszać. Tanie wyjazdy zagraniczne są możliwe, jeśli wiemy, jak szukać okazji, promocji i ofert last minute. Kilka wskazówek znajdziecie poniżej.

Wielu osobom wydaje się, że wakacje za granicą wiążą się z wysokimi kosztami. Nie zawsze jednak jest to prawda. Jest wiele sposobów na tanie podróżowanie. Można to robić, przemierzając Europę jako autostopowicz albo skorzystać z dostępnych w Internecie okazji. Jak się okazuje, wcale nie jest ich tak mało. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie i jak szukać. Tanie wyjazdy zagraniczne, takie jak tygodniowy pobyt na Krecie wraz z przelotem w obie strony za 400 zł stają się rzeczywistością.

Od czego zacząć?

Zanim zaczniesz szukać oferty, która pozwoli Ci spędzić wakacje marzeń, powinieneś określić, czy chcesz skorzystać z oferty biura podróży, czy też samodzielnie organizować przelot i noclegi. Warto pamiętać również, że wiele ofert promocyjnych dotyczy bliskich terminów. Niekiedy wyjazd odbywa się już na drugi dzień. Jeśli nie możesz liczyć na to, że dostaniesz urlop z dnia na dzień, pozostaje szukanie okazji wakacyjnych wśród ofert o odleglejszych terminach.

Tanie wyjazdy zagraniczne z biurem podróży

Szukając niedrogich, zorganizowanych wyjazdów wakacyjnych, warto zajrzeć na serwisy internetowe, takie jak travelplanet.pl, wakacje.pl i easygo.pl. Znajdziecie tam oferty z kilkunastu biur podróży nierzadko w bardzo atrakcyjnych cenach. Dzięki temu nie ma konieczności odwiedzania każdego z nich osobno, w celu poszukiwania najkorzystniejszych ofert wakacyjnych.

Wyjazdy z biurem podróży obejmują zwykle przelot w obie strony, noclegi, transfer z lotniska i na lotnisko oraz ewentualnie wyżywienie.

Szukaj taniego noclegu na własną rękę

Jeśli nie lubisz wyjazdów z biurami podróży i preferujesz organizowanie wakacji samodzielnie, możesz skorzystać z innych serwisów, które umożliwiają wyszukiwanie noclegów na własną rękę. Jednym z najpopularniejszych jest booking.com. Poprzez wybór poszczególnych kryteriów można dopasować apartament do własnych wymagań.

Tanie wyjazdy zagraniczne możesz zorganizować też dzięki serwisowi airbnb.pl. To pośrednik, który umożliwia wynajęcie pokoju lub całego mieszkania od osób prywatnych w różnych zakątkach świata. Co więcej, Ty również możesz zostać gospodarzem airbnb i udostępnić gościom z zagranicy Twoje lokum. To może być doskonały sposób na dorobienie do pensji i poznawanie obcych kultur.

Noclegów za granicą możesz szukać również na stronie hostelworld.com.

Sprawdź przeloty

Organizując samodzielnie tanie wyjazdy zagraniczne, można zdecydować się na podróż własnym samochodem (opcja wyjątkowo wygodna, ponieważ na miejscu dysponujemy własnym środkiem transportu) albo przeloty samolotem. Dzięki ofertom promocyjnym linii lotniczych może okazać się, że przelot kosztował będzie znacznie mniej niż przejazd autem. Okazji cenowych możesz szukać na: tanie-loty.com.pl, fru.pl i lataj.pl.

Tanie wyjazdy zagraniczne można zorganizować samodzielnie albo korzystając z ofert promocyjnych biur podróży. Warto sprawdzić dostępne możliwości i wyruszyć naprzeciw wakacyjnej przygodzie.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge