Szklana czy kamienna deska do krojenia

0
190

Drewniane deski królują wręcz na rynku, ale nie są to jedyne rozwiązania, jakie możemy wybrać. Ciekawą alternatywą stają się deski szklane oraz kamienne. Ich wygląda przykuwa uwagę, więc z powodzeniem można na nich podawać smakołyki podczas przyjęć. Nie tylko domowych, ale i tych bardziej wystawnych. Zastosowanie takiego materiału wiąże się z zaletami, których nie zaoferują nam deski drewniane. Z drugiej strony to także kilka minusów, choć i z nimi można sobie poradzić.

Szklane deski także, jako podstawki

Szklane deski kuchenne są ciekawe pod względem wizualnym. Zwykle opatrzone typowo kuchennymi wzorami. Owocami, warzywami i innymi motywami, które kojarzą się z kuchennymi aranżacjami. Dzięki temu można liczyć na walory użytkowe, ale i ozdobę wnętrza. Do tego podstawkę czy szklany „talerz”, na którym podamy przekąski, stawiając taką deskę bezpośrednio na stole. Szkło jest w stanie wytrzymać wysoką temperaturę, dlatego możemy na takiej desce postawić gorący garnek czy naczynie żaroodporne.

Kamienna deska do nowoczesnej kuchni

Deska do krojenia wykonana z kamienia, podobnie jak ta ze szkła, nadaje się do podania przystawek podczas imprezy. Jest w stanie wytrzymać bardzo wysoką temperaturę, więc nie straci na swoich walorach, gdy postawimy na niej naczynie wyjęte bezpośrednio z piekarnika.

Ciężka i masywna przypomina taki mały, dodatkowy blat. Najlepiej kroić na niej z zastosowaniem noży ceramicznych, ponieważ te zwykłe szybko się tępią i ślizgają na powierzchni. Jest bardzo odporna na uszkodzenia, w tym zarysowania. Trzeba jedynie uważać, by nie doprowadzić do upadku, bo można zrobić krzywdę sobie, a przy okazji pozostawić niechciany ślad na podłodze.

Zakup pomimo wad

W deskach szklanych i kamiennych nie zbiera się wilgoć. Łatwiej utrzymamy je w czystości, stosując jedynie delikatne środki czyszczące bądź wycierając powierzchnię wilgotną ściereczką. W zależności od stopnia zabrudzenia, z jakim musimy sobie poradzić.

Choć są cięższe od tradycyjnych, drewnianych i ewentualnie plastikowych rozwiązań, nie można im odebrać ciekawego wyglądu. Te szklane z kuchennymi motywami, dopasujemy do tradycyjnych i klasycznych aranżacji. Kamienne deski idealnie dopełnią kompozycji nowoczesnych. Surowych i minimalistycznych, które często wykorzystują tego typu materiały.

Stwórz ciekawy komplet

Do desek możemy dobrać rozmaite akcesoria i dzięki temu stworzyć taki swoisty komplet, który zagości w kuchni. Decydując się na oryginalny stojak na ceramiczne noże czy też naczynia z motywami podobnymi, jak te umieszczone na szklanych deskach.

Podstawą naszych kuchni zwykle są drewniane czy plastikowe wykonania. Najbardziej uniwersalne, stosunkowo lekkie i bezpieczne podczas użytkowania. Jeśli jednak pozwalają na to finanse i szukamy czegoś, co zaoferuje szersze zastosowania, szklane i kamienne deski usatysfakcjonują nas. Zadowolą pod wieloma względami i przetrwają bardzo długi czas, nie pomijając intensywnej eksploatacji.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge