Sprzedawaj z MLM

0
107
sprzedawaj z MLM

Marketing wielopoziomowy, czyli popularne MLM. Niby każdy wie, o co chodzi, ale czy na pewno? Zapytani wprost, czy jest MLM, często nie potrafimy odpowiedzieć na pytanie. Są pewne domysły, bo przecież każdy kiedyś słyszał o tym systemie sprzedaży, jednak szczegóły tak naprawdę znają zwykle jedynie te osoby, które z MLM miały już bezpośredni kontakt i próbowały w nim swoich sił.

Zacznijmy więc od początku, a więc od wyjaśnienia, czym dokładnie jest owo tajemnicze MLM. Wyjaśnienie wątpliwości pozwoli lepiej zrozumieć model sprzedaży i sposób jego funkcjonowania.

MLM, czyli co?

Marketing wielopoziomowy, znany też pod takimi nazwami jak: marketing sieciowy, network marketing, czy multi-level marketing a w skrócie MLM to system sprzedaży produktów, który polega na budowaniu własnej sieci dystrybutorów. Choć jeszcze 20 lat temu był stosunkowo mało znany, dziś na taką formę sprzedaży swoich produktów decyduje się coraz więcej firm. Przyczyną takich decyzji może być chęć podążania za tymi przedsiębiorcami, które już odnieśli w MLM sukces.

Atrakcyjny model sprzedaży

Zachętą dla firm, które decydują się na rozpoczęcie działalności w marketingu wielopoziomowym, z pewnością jest możliwość redukcji kosztów na reklamę i pośredników. MLM pomija bowiem tradycyjne drogi sprzedaży, a także standardowo stosowaną przez większość przedsiębiorców reklamę. Zamiast tego stawia na ludzi i ich potencjał. Zakłada, że to oni najlepiej zaprezentują produkt klientom i będzie to najlepsza forma reklamy, która przyczyni się do polecenia produktów kolejnym zainteresowanym.

Dlaczego warto?

Osoby, które wchodzą w system sprzedaży MLM, automatycznie stają się dystrybutorami produktu. Mogą zarabiać na jego sprzedaży, ale korzystają też w inny sposób. Jako osoby działające w systemie mogą nabyć produkt na własny użytek w cenie hurtowej. Zatem, jeśli planujecie rozpoczęcie kariery z MLM, warto pomyśleć o firmie, z której produktów korzystanie na co dzień.

Produkty MLM

Dziś w ramach MLM sprzedawanych jest wiele różnych produktów. Począwszy od akcesoriów do gotowania, kosmetyków, perfum, produktów finansowych, elektroniki, po suplementy diety marki StarLife. Szeroki asortyment dostępny w ramach sieci MLM sprawia, że każdy zainteresowany rozpoczęciem kariery może wybrać produkt, w którego sprzedaży będzie czuć się najlepiej.

Sieć dystrybutorów

Było już o tym, że dystrybutorzy produktu zarabiają na jego sprzedaży oraz o korzyściach, jakie odnoszą, dzięki możliwości jego zakupu na własny użytek po obniżonej cenie. Nie było jednak o najistotniejszej rzeczy.

Każda osoba działająca w strukturach firmy w ramach MLM ma możliwość budowania swojej własnej sieci dystrybutorów. Im więcej osób zaprosi do współpracy, tym wyższe będą jej zarobki. Co więcej, każda z zaproszonych osób również ma możliwość budowania swojej sieci. W ten sposób tworzy się wielopoziomowa struktura w systemie MLM. Osoby stojące na czele najprężniej działających sieci nazywane są liderami.

Czy warto rozpocząć karierę w MLM? Jeśli sprzedaż jest tym, co chcesz robić w życiu, to zdecydowanie warto spróbować.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge