Spędzać czas ze zwierzęciem, to znaczy poprawiać swój stan zdrowia

0
51

Niezwykle owocnym pomysłem jest spędzać czas z domowym pupilem. To szereg zalet, na których korzysta nie tylko czworonożny przyjaciel, ale i człowiek. Poprawa samopoczucia, uporanie się ze stresem, radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Niby niewiele, a jednak dla każdego człowieka to możliwość lepszego funkcjonowania w życiu codziennym.

Spędzać czas z psiakiem, ale w jaki sposób?

Niezależnie od tego, czy w naszym domu pojawia się szczeniak, czy też już dorosły pies, który ma za sobą sporo przeżyć, będzie trzeba poświęcić mu czas i mnóstwo swojej uwagi. Można być jednak pewnym, że pies odwdzięczy się za to bardziej, niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Przyjaźń, miłość, wierność to to, na co może liczyć każdy właściciel.

Trudno się dziwić, że lubimy spędzać czas z psimi pupilami. To dzięki nim jesteśmy zdecydowanie bardziej radośni. Zyskujemy na pewności siebie i stajemy się bardziej otwarci do ludzi. Mamy również szansę na zawieranie nowych znajomości, chociażby podczas spacerów, jak i wspólnych zabaw z innymi właścicielami psiaków.

W jaki sposób wspólnie spędzać czas? Przede wszystkim na zabawie. Dobrze jest tak zorganizować swój czas, by móc bawić się z psem nie tylko w domu, ale i poza nim. Złudne bywa poczucie, że psiak, który ma do dyspozycji posesję i duży ogród, nie potrzebuje niczego więcej. Nasi pupile chcą poznawać nowe otoczenie, ludzi, ale i inne psy. Nie można im tego odbierać.

Zabawy to wspólnie podejmowana aktywność fizyczna. Podczas tych na świeżym powietrzu psa można uczyć właściwych zachowań. Nagrodą stają się przekąski, ale te zdrowe, chociażby pozwalające skutecznie uporać się z osadem nazębnym. To tym ważniejsze, im większe problemy psiak ma z utrzymaniem prawidłowej masy ciała.

Realne korzyści dla człowieka

Aktywność fizyczna to jeden z głównych atutów. Z psem trzeba wyjść nawet kilka razy dziennie, niezależnie od pogody. Organizm się hartuje, a układ odpornościowy wzmacnia. Człowiek uczy się również pewnej regularności co do wykonywanych zadań w ciągu dnia. Staje się lepiej zorganizowany. Aktywność fizyczna wpływa na wzmożoną produkcję hormonów, które między innymi odpowiadają za odczuwanie lepszego samopoczucia. Spędzać czas z psem oznacza zatem znaczną poprawę stanu psychicznego.

Psiak na spacerach i podczas zabaw wzmacnia swój organizm, poprawia kondycję. Aktywność wpływa na jego prawidłowy rozwój. Człowiek zaś dotlenia się, a właściwie każdą komórkę swojego ciała. Korzysta z promieni słonecznych, które dostarczają do organizmu niezbędnej witaminy D. I wreszcie wspólnie spędzany czas sprzyja zacieśnianiu więzi.

Terapia z udziałem zwierząt

Nie bez powodu zwierzęta znajdują swoje miejsce w różnego rodzaju działaniach terapeutycznych. Psy stają się podstawą dogoterapii, która przynosi mnóstwo korzyści. Co więcej, spędzać czas z czworonożnym pupilem mogą nie tylko dorośli, ale i dzieci, w tym zmagające się z rozmaitymi schorzeniami. Korzyści jest bez liku!

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge