Serwis obiadowy – komplet, który nie zawiedzie

0
148

Sposób podawania dań ma ogromne znaczenie. To dlatego tak skrupulatnie wybieramy serwisy obiadowe. Dostępne komplety różnią się od siebie nie tylko liczbą elementów. To odmienne wykonania, zastosowane materiały, zdobienia czy rodzaj naczyń. W jaki sposób dopasować je do swoich potrzeb?

Klasyczny lub nowoczesny

Przyzwyczailiśmy się, że nasze talerze są okrągłe. Te, na których podaje się przystawki, przekąski czy potrawy, które są „na raz”, mogą mieć kształt owalny. A co z kwadratowymi talerzami? Coraz częściej producenci oferują nam tego typu nowoczesne wykonania. Które z nich wybrać?

Klasyczne zestawy obiadowe są najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem i zawsze będą się sprawdzać. Niezależnie od okazji czy gości, których przyjmujemy. W tym tradycyjnym wykonaniu nie brakuje jednak gustownych zdobień, które czynią je ciekawszymi. Jeśli stylistyka wnętrza jest bliższa tradycyjnej, przeciętnej choć gustownej, to klasyczny komplet obiadowy sprawdzi się najlepiej.

W nowoczesnych wnętrzach, surowych czy minimalistycznych, ale także współczesnych loftach lub pomieszczeniach o charakterze industrialnym, z powodzeniem można postawić na nieco odważniejsze wykonania. Do wyboru są zatem serwisy obiadowe z kwadratowymi talerzami, ciekawie wykończone. Zarówno te, które bazują na dobrze nam znanym kształcie kwadrata bądź te, które w podstawie mają okrąg, a ich brzegi są zbliżone są nieco bardziej kanciastych, ale subtelnie zakończonych. Możliwości jest naprawdę wiele, a takie wykonania aranżacje czynią spójnymi. Dynamicznymi i jeszcze bardziej charakterystycznymi.

Rozmaite zdobienia

Zestaw obiadowy ma być nie tylko funkcjonalny. Powinien również odpowiadać naszym gustom i przyciągać uwagę, chociażby poprzez ciekawe zdobienia. Znajdziemy komplety, które są ręcznie malowane bądź posiadają delikatne złocenia. To maksimum elegancji. Precyzja w zdobieniu, która wybrany zestaw czyni wyjątkowym.

Klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody i sprawdzi się podczas każdej okazji, to porcelanowy zestaw z subtelnym złoceniem bądź zdobieniami, które jedynie stają się ciekawym dodatkiem. Zdecydowanie bardziej rzucające się w oczy zdobienia czy malunki, goszczą przeważnie pośród nowoczesnych wykonań. Ostatecznie warto je dobrać w taki sposób, by współgrały z aranżacją wnętrza, ale i udekorowanym stołem. Wszystkimi naczyniami czy dekoracjami, które znajdą swoje miejsce na stole.

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Nawet zdobione zestawy obiadowe powinny być funkcjonalne. Jeśli nie chcemy tracić czasu na ręczne mycie, to warto wybrać komplet, którego producent pozwala na mycie w zmywarce, bez ryzyka ścierania się czy blaknięcia zdobień.

Najdelikatniejsze czy ręcznie malowane komplety, zostawmy na specjalne okazje. Wtedy, gdy nie ma pośpiechu, a estetyka jest ważniejszą niż funkcjonalność. Na co dzień i podczas regularnych odwiedzin bliskich, przyda się coś trwalszego i neutralnego pod względem wykonania. Choć z powodzeniem może być to wciąż charakterystyczny zestaw obiadowy, o oryginalnym wzornictwie.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge