Jak prać ubrania z pomocą dostępnych gadżetów

0
117

Pranie należy do rutynowych czynności, które wykonujemy raczej z niewielką dozą radości. Musimy jednak poświęcić mu czas, by zadbać o swoją odzież. Jak prać ubrania mając dostęp do coraz szerszej gamy gadżetów? Sprawdzamy, co oferuje rynek i w jaki sposób wykorzystać specjalnie skonstruowane produkty czy środki piorące.

Jak prać ubrania – zadbaj o każdy element garderoby

Rodzaj środków piorących, temperatura, ale i stosowanie dodatkowych gadżetów do prania, wpływa na to, w jakim stanie pozostają nasze ubrania. Niektóre tkaniny wymagają szczególnych warunków zachowanych podczas prania, by nie straciły na swoich właściwościach. Znaczenie będzie mieć, jakie środki piorące wybierzemy, a także ich ilość, która zostanie zastosowana. Nierzadko stajemy przed wyzwaniem, bo mamy sporo ubrań wykonanych z różnych tkanin, w zupełnie innych kolorach, a nie chcemy tracić całego dnia na pranie wszystkiego osobno. Co nam przychodzi z pomocą?

Jak prać ubrania kolorowe? Warto zainwestować w chusteczki piorące, które mają za zadanie nie tylko wychwytywać brud, ale i wyłapywać kolory. Możemy prać razem nawet te ubrania, które dotąd farbowały, a dzięki chusteczkom nie przyjdzie nam zmagać się ze zniszczoną odzieżą, która niestety zmieniła swój kolor. Jedną chusteczkę wystarczy włożyć do bębna wraz z praniem i gotowe!

Dobrym pomysłem jest zastosowanie kulek piorących. Doskonale sprawdzają się u osób, które mają bardzo wrażliwą skórę i odzież prana w tradycyjnych środkach, w późniejszym czasie powoduje występowanie reakcji alergicznych. Kule piorące powstają na bazie masy minerałowej, która poddawana jest procesowi wypalania. W plastikowej obudowie znajdziemy granulki ceramiczne, a w ich składzie między innymi węglan sodu służący do zmiękczania wody czy Sodium Alpha Olefin Sulfonate – składnik odpowiadający za zmiękczanie tkanin.

Gadżety do prania, które warto mieć

Jak prać ubrania, które są pełne kłaczków, włosków i tworzą się w nich supełki w trakcie używania? W tym wypadku również sprawdzą się kulki do prania, ale te specjalne, które posłużą właśnie do wyłapywania wszelkiego rodzaju kłaczków ze swetrów.

Jeśli chcemy zadbać o swoją bieliznę, powinniśmy nabyć worki do prania, a także specjalne kule do prania biustonoszy. Dzięki tym ostatnim delikatne miseczki nie ulegną zniekształceniu w trakcie prania. Buty wrzucone do pralki? Czemu nie, o ile postawimy na worek, który ochroni nasze obuwie przed zniszczeniem w trakcie prania.

Skarpetki, które giną w przepastnej pralce i niczym za dotknięciem różdżki magika, nigdy więcej nie znajdą swojej pary? To przeszłość, o ile postawimy na specjalne klipsy lub ringi do skarpet. Złączone w parę nie ulegną zdekompletowaniu. Zamiast ringów można wybrać klipsy, które nie tylko utrzymają razem parę skarpet podczas prania, ale i od razu po praniu powiesimy je na sznurku z przeznaczeniem do suszenia.

Jak prać ubrania, by było skutecznie, efektywnie, a do tego z dbałością o każdy element garderoby? Znajdźmy gadżety piorące, dzięki którym ta rutynowa czynność przebiegnie bezproblemowo.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge