Poduszka do karmienia – dlaczego warto ją mieć?

0
7

Docierają do mnie różnie opinie na temat tego, co jest potrzebne młodej mamie, a z czego może całkowicie zrezygnować. Czasem są one zbieżne z moim punktem widzenia, kiedy indziej całkowicie odmienne. I choć niektóre z tych rzeczy rzeczywiście mogłaby sobie darować, to z pewnością nikomu z was nie uda się mnie namówić do rezygnacji z poduszki do karmienia.Jeszcze przed urodzeniem dziecka słyszałam od niektórych, bardziej doświadczonych ode mnie rodziców, jak to bardzo potrzebny będzie mi podgrzewacz do butelek, kołyska i inne akcesoria. Nikt natomiast nie wspomniał mi, że poduszka do karmienia może bardzo ułatwić życie mamie i jej maleństwu. O tym, że jest to rzecz absolutnie niezastąpiona, musiałam przekonać się sama.

Kura Babci Dany, czyli co?

Kura Babci Dany to poduszka do karmienia, którą dostałam z okazji urodzenia się dziecka od bliskiej koleżanki. Żałuję, że nie miałam jej, kiedy byłam jeszcze w ciąży. Podejrzewam, że znacznie ułatwiłaby mi egzystowanie, kiedy to z ogromnym już brzuszkiem próbowałam się ułożyć wygodnie na łóżku i w żaden sposób mi to nie wychodziło. Na szczęście dostałam Kurę Babci Dany tuż po urodzeniu się dziecka, więc mogłam jeszcze wykorzystać ją na wiele innych sposobów. Pewnie dlatego tak bardzo doceniam jej zalety. A możecie mi wierzyć, że jest ich trochę. No bo do czego też może służyć taka poduszka do karmienia…?

Wygodne karmienie

Poduszka do kamienia  Kura Babci Dany bardzo przydaje się w trakcie długiego karmienia. Utrzymanie dziecka przez długi czas w niezmienionej pozycji jest bardzo trudne. Poduszka pomaga podtrzymać maluszka w jednej pozycji przez dłuższy czas i zapewnia wygodę zarówno dla dziecka, jak i dla jego mamy.

Pomoc w siedzeniu

Dzieci, które właśnie nauczyły się siadać i nie chcą już za nic w świecie przyjąć innej pozycji, ale jednocześnie nie potrafią jeszcze siedzieć na tyle stabilnie, by można było zostawić je same, można podeprzeć poduszką do karmienia. Przy takiej asekuracji bez obaw można pozostawić maluszka na chwile samego, oczywiście zadbawszy wcześnie o to, by nie spadł z łóżka. Dzięki poduszce do karmienia dziecko będzie mogło obserwować świat z pozycji siedzącej. Pamiętajmy jednak, że nie wolno sadzać w ten sposób maluszków, które same nie opanowały jeszcze sztuki siedzenia.

Bezpieczeństwo

Poduszka do karmienia przydaje się również, kiedy dziecko zdobywa umiejętność przewracania się z plecków na brzuszek i odwrotnie. Taki maluszek, pozostawiony choć na chwilę bez uwagi mógłby spaść z łóżka. Warto wykorzystać poduszkę do tego, by zabezpieczyć go przed upadkiem.

Jaka powinna być poduszka do karmienia?

Dobrze dobrana poduszka do karmienia powinna wykazywać szereg cech, które zapewnią komfort jej użytkowania. Przede wszystkim powinna być odpowiednio twarda i sprężysta. Zbyt miękka poduszka może prowadzić do zapadania się w niej maleństwa, co nie będzie wygodne ani dla dziecka, ani dla mamy. Poduszka powinna być też wykonana z antyalergicznych materiałów, które zapewnią dopływ odpowiedniej ilości powietrza do skóry dziecka. Poduszka musi mieć dopasowaną do ciała niemowlęcia wielkość i kształt wyprofilowany w taki sposób, który zapewni wygodę mamie i dziecku.

Powyżej wspomniałam o najczęstszych zastosowaniach poduszki do karmienia. W rzeczywistości może ich być znacznie więcej. Wszystko zależy od waszej wyobraźni, upodobań i potrzeby chwili.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge