Pływanie w basenie dla urody i nie tylko

0
108

Pływanie w basenie zalecają nam głównie lekarze. Wynika to z faktu, że coraz mniej się ruszamy, bo nie pozwala na to czas i nadmiar obowiązków. Cierpimy na dolegliwości po stronie kręgosłupa, a do tego nadwagę czy nawet otyłość. Pływanie to świetna okazja, by poprawić swoją kondycję, uporać się z tego typu dolegliwościami, ale i zadbać o urodę. W jaki sposób działa na nas woda w basenie i pływanie?

Pływanie w basenie – wymodeluj sylwetkę

Pływanie polecane jest praktycznie każdemu. Począwszy od niemowlaków, przez młodzież, a skończywszy na osobach starszych. Na ten sport mogą sobie pozwolić nawet osoby zmagające się z różnorodnymi schorzeniami. Będąc po zawale, mając kłopoty ze stawami czy dolegliwości po stronie kręgosłupa, a do tego zmagając się z konsekwencjami kontuzji, aktywność ruchowa jest wskazana, ale wymaga umiaru i dużej dozy ostrożności. Pływanie w basenie w każdym z tych przypadków sprawdza się idealnie. Przede wszystkim ze względu na korzyści dla układu krążenia, ale i wyeliminowanie dodatkowego obciążania organizmu, w tym stawów.

Pływając jesteśmy w stanie wymodelować sylwetkę. Walczymy z tkanką tłuszczową i możemy zniwelować ją również w tych miejscach, w których odkłada się najobficiej. Woda w basenie działa na nasze ciało niczym masażer. Kobiety docenią okazję, by w sposób przyjemny i bezbolesny, a do tego stosunkowo niedrogi, uporać się z niechcianą „skórką pomarańczową”.

Pływanie pozwala poprawić naszą kondycję i wspomaga pracę układu oddechowego. Woda stawia opór, dlatego nasze ciało świetnie pracuje i możemy je wyrzeźbić. Głównie mięśnie grzbietu oraz brzucha, choć angażujemy ich znacznie więcej. Z drugiej strony organizm nie jest narażony na tak duże obciążenia, jak podczas wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej wykonywanej na dworze czy na siłowni.

Relaks i odprężenie

Poza oczywistymi korzyściami dla ciała od zewnątrz, ale i od wewnątrz, możemy liczyć na pozytywne oddziaływanie na naszą psychikę. Pływanie w basenie doskonale odpręża i relaksuje. Możemy zniwelować napięcie po całym dniu pracy i zyskać na efektywniejszym śnie. Ranne ptaszki po kilkudziesięciu minutach spędzonych na basenie, będą miały więcej energii do działania i pracy.

To świetny sposób na uporanie się z gorszym samopoczuciem, bo im zdrowsze ciało, tym zdrowszy duch. Myśli wędrują w innym kierunku i zdecydowanie łatwiej poradzić sobie z problemami. Odprężając ciało, fundujemy również relaks dla umysłu, dzięki czemu z dystansem potrafimy spojrzeć już nie na problemy, ale przeszkody, które zdecydowanie można pokonać.

Gdy chcemy zadbać o ciało, poprawić swoją sylwetkę, zrzucić kilka zbędnych kilogramów i nie mniej ciężaru z zapracowanej głowy, postawmy na pływanie w basenie. Czas, który będzie dobrze spożytkowanym, miło spędzonym i przyniesie sporo korzyści.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge