Pielęgnacja rzęs domowymi metodami

0
101
Pielęgnacja rzęs domowymi metodami

Piękne, zalotne spojrzenie to marzenie wielu kobiet. Sposoby na osiągnięcie celu mogą być różne. Dla jednych pań będą to zabiegi kosmetyczne, dla innych pielęgnacja rzęs domowymi metodami. Niezależnie od preferowanych metod dążenie jest takie samo – uwodzicielskie spojrzenie ukryte pod zasłoną nieziemsko długich, gęstych i zalotnie zakręconych rzęs.

W poprzednim artykule wspominałam o metodach sztucznego wydłużania rzęs. Niektóre z opisanych tam zabiegów można przeprowadzić samodzielnie, po inne trzeba się udać do gabinetu kosmetycznego. Choć zabiegi takie cieszą się dużą popularnością, są panie, które preferują metody naturalne, jako te, które nie powodują nadmiernego obciążenia naturalnych rzęs. Domowa pielęgnacja rzęs przynosi podwójna korzyść – po pierwsze poprawia ich kondycję, po drugie – wygląd. Na czym polega i jak ją przeprowadzać?

Pielęgnacja rzęs i moc ukryta w olejkach

Zarówno oliwa z oliwek, jak i olej rycynowy wspaniale działają na rzęsy. Wzmacniają je, wydłużają i pogrubiają. Do tego włoski stają się lepiej odżywione i zdrowsze. Jednak aby efekt był widoczny, kuracja powinna być stosowana regularnie przez 2 – 3 miesiące.

Pielęgnacja rzęs olejkami powinna odbywać się poprzez ich aplikację na włoski szczoteczką z tuszu do rzęs. W tym celu należy wcześniej oczywiście usunąć ze szczoteczki resztki tuszu. Aplikację najlepiej przeprowadzać na noc.

Olej kokosowy również działa

Pielęgnacja rzęs domowymi metodami może się też odbywać przy pomocy oleju kokosowego. Aplikację najlepiej przeprowadzać rozpuszczonym olejem, tak jak to było w przypadku oliwy z oliwek i oleju rycynowego, za pomocą czystej szczoteczki do tuszu. Tutaj uwaga – aplikację przeprowadzamy dopiero w momencie, gdy rozpuszczony olej wystygnie. Olej kokosowy stosowany jest też często do pielęgnacji włosów.

Dieta i suplementacja

W celu utrzymania zdrowia całego organizmu, jak i dobrej kondycji włosów i rzęs warto zadbać o prawidłową dietę. Jemy dużo warzyw i owoców, unikamy natomiast używek oraz jedzenia typu fast food. Ograniczamy też spożycie produktów wysoko przetworzonych na rzecz tych naturalnych.

W celu pobudzenia wzrostu włosów i rzęs można stosować suplementy diety. Najskuteczniejsze będą preparaty zawierające witaminę A, E, D oraz witaminy z grupy B i biotynę. Powinny się w nich znaleźć również kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, a także cynk i żelazo.

Użyj szczoteczki

Podobnie jak pielęgnujesz włosy czesząc je, podobnie też powinnaś dbać o rzęsy. Przeczesując codziennie rzęsy za pomocą specjalnej szczoteczki albo miękkiego pędzelka, stymulujesz je do wzrostu. Zabieg taki, podobnie jak pielęgnacja rzęs za pomocą oliwy z oliwek lub oleju rycynowego wymaga czasu, cierpliwości i regularnego stosowania. Warto delikatnie przeczesywać rzęsy przed 2 – 3 minuty. Jeśli będziesz to robić zbyt długo lub zbyt intensywnie, zamiast wzmocnić rzęsy, możesz je osłabić.

Domowe metody być może nie dają tak szybkich i spektakularnych efektów jak sztuczne wydłużanie rzęs, za to na pewno są dla nich bezpieczniejsze. Pielęgnacja rzęs opisanymi wyżej sposobami to techniki znane od dawna. Próbowały ich nasze mamy i babcie, może czas, byśmy wypróbowały i my.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge