Picie oleju z czarnuszki? Złoto faraonów na urodę

0
90

Picie oleju z czarnuszki to już nie tylko kwestie zdrowotne. Olej ten, nazywany „złotem faraonów”, kryje w sobie bogactwo składników, które radzą sobie z problemami skórnymi. To możliwość wzmocnienia, uelastycznienia i poprawy kondycji skóry. Okazja, by w sposób niemalże naturalny, bez stosowania farmakologii, poradzić sobie chociażby z trądzikiem. Dlaczego jeszcze warto pić olej z czarnuszki?

Picie oleju z czarnuszki w walce o spowolnienie procesów starzenia

Olej z czarnuszki stanowić będzie dla nas silny antyoksydant. A jak dobrze wiemy, antyoksydanty świetnie radzą sobie z walką z wolnymi rodnikami. Możemy zatem liczyć na spowalnianie procesów starzenia się, w tym skóry. Co to dla nas oznacza? Picie oleju z czarnuszki przyczyni się do mniej widocznych zmarszczek, jak i podziała na skórę profilaktycznie. Kolejne kurze łapki i zmarszczki mimiczne, choć nie tylko, będą się pojawiać wolniej.

Skóra problematyczna

Picie oleju z czarnuszki to doskonały pomysł, jeśli zmagamy się z trądzikiem lub zmianami potrądzikowymi. Olej ten pozwala uregulować procesy wydzielania sebum, jak i funkcjonowanie gruczołów łojowych. Pory stają się zwężone, skóra oczyszczona, a podrażnienia i stany zapalne zniwelowane. Skóra przestaje być tłusta i łatwiej poradzić sobie z nieestetyczną, tłustą warstwą.

Ci z nas, którzy zmagali się w młodości, a nawet w dorosłości, z ostrymi stanami zapalnymi wywołanymi trądzikiem, nierzadko usiłują zniwelować nieestetyczne blizny. Przeciwzapalne działanie oleju z czarnuszki oraz względem przyspieszania gojenia się ran, wpływa na znaczną poprawę stanu skóry. Blizny dość głębokie są trudne do całkowitego wyleczenia, nawet przy pomocy leczenia laserem. Z olejem można jednak je zredukować.

Paznokcie, skóra i… grzybica

Picie oleju z czarnuszki to nie wszystko, co możemy zrobić. Jeśli olej będziemy regularnie wcierać w paznokcie, po kilku tygodniach zobaczymy pierwsze efekty – zdrową i wygładzoną płytkę, mocniejsze i szybciej rosnące paznokcie.

Olej z czarnuszki radzi sobie również z grzybicą – zarówno paznokci, jak i skóry. Zmagając się z takimi przypadłościami dobrze jest działać od wewnątrz, czyli właśnie pić olej. Jego smak nie każdemu będzie odpowiadał, ale olej połączony z miodem zyskuje na pożądanych walorach smakowych, a do tego wciąż oferuje wspomniane działanie.

Cenny skład

W oleju z czarnuszki znajdujemy nienasycone kwasy tłuszczowe. Ponadto witaminy: A, F, E oraz z grupy B. Kolejno flawonoidy, fitosterole, selen, magnez, potas i wiele innych cennych substancji, które organizmowi są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Taki skład oleju z czarnuszki wpływa nie tylko na wcześniej wspomniane problemy. Jest w stanie zmniejszyć przebarwienia i ochronić skórę przed szkodliwymi promieniami UV. Nie użyjemy go jako zamiennika powszechnie stosowanych kremów, ale w formie uzupełniającej profilaktykę ochronną, sprawdzi się doskonale.

Picie oleju z czarnuszki to szereg korzyści, dlatego warto na niego postawić.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge