Ogrodowy komplet wypoczynkowy dla całej rodziny

0
13

Niewiele potrzeba nam do szczęścia. Kawałek własnego kąta, poczucie bezpieczeństwa, a do tego trochę zielonej przestrzeni – estetycznego i przyjaznego ogrodu. Ten ukwiecony obszar, gdzieniegdzie usłany krzakami i drzewami, ma być oazą spokoju i miejscem do wypoczynku, nie tylko aktywnego. Stawiamy zatem na meble ogrodowe, by wygodnie wypoczywać, akcesoria, które pozwalają zachować porządek, ale i dekoracje, w tym ozdobne donice. Dla dzieci szukamy miejsca na małą piaskownicę lub wymarzony domek ogrodowy, w którym zabawom nie ma końca. Które elementy sprawią, że uda się stworzyć ogrodowy komplet wypoczynkowy dla całej rodziny?

Wygodne i funkcjonalne meble

Marzymy spacerując po ogrodzie, ale są chwile, kiedy chcemy usiąść w wygodnym krześle lub fotelu, oprzeć nogi o pufę, a na podręcznym stoliku móc sięgać po ulubione przekąski. Spodziewając się gości dbamy o estetykę ogrodu, ale nie zapominamy o jego funkcjonalności. Bliscy i znajomi także potrzebują miejsca, w którym będą mogli wygodnie zasiąść i cieszyć się wspólnie spędzanym czasem. Nadchodzi moment, by zastanowić się nad zakupem ogrodowego kompletu wypoczynkowego.

Coraz to nowsze propozycje zaskakują estetyką. Można już nabywać nie tylko klasyczne stoliki z krzesłami, ale i całe komplety mebli ogrodowych, które sprawiają, że zielona przestrzeń zaczyna przypominać salon, który żyje w harmonii z otaczającą go przyrodą. Pośród ogrodów znajdujemy miejsce na aranżację, jaka jest najbliższa naszemu sercu. Możemy decydować się na wystrój nawiązujący do stylu retro, tradycyjne ujęcie zielonej przestrzeni lub bardzo nowoczesne. To ostatnie jest szczególnie lubiane na posesjach, które otaczają zaawansowane technologicznie, inteligentne domy.

Niezależnie od wdrażanej w ogrodzie stylistyki, meble muszą być wygodne, praktyczne i łatwe do przechowania. Do wyboru są te wykonane z tworzyw sztucznych, wikliny, drewna, metalu, rattanu lub technorattanu. Tak naprawdę każdy materiał ma zalety, jak i wady, co nie zmienia faktu, że to, co jedni uważają za plusy, w innym ogrodzie może okazać się dużym minusem. Czas poświęcony na zapoznanie się z możliwościami i właściwościami poszczególnych materiałów, owocuje wyborem mebli, które spełniają wszystkie stawiane przed nimi wymagania.

Nie zapominając o pociechach

Czy można się spodziewać, że nasze dzieci będą w stanie grzecznie usiedzieć w miejscu, na fotelu ogrodowym, przy stoliku? Z pewnością nie, bo każdy maluch przechodzi etap, w którym staje się wulkanem energii. Interesuje go wszystko to, co naokoło. Zamiast dawać mu powody do skubania brzegów poduszki ułożonej na fotelu, drapania po rattanowym oparciu czy uderzania sztućcami o metalowe konstrukcje mebli, by posłuchać niecodziennego dźwięku, lepiej postawić na domek ogrodowy.

O domku na drzewie marzyliśmy od małego, ale kiedyś brak materiałów, umiejętności i odpowiedniego miejsca do stworzenia takiej konstrukcji, przenosił marzenie na listę tych niezrealizowanych. Producenci podsuwają dziś propozycje domków ogrodowych, które są proste  w montażu, bezpieczne podczas użytkowania przez dzieci w różnym wieku, a do tego stanowiące atrakcję samą w sobie.

W bajecznie kolorowym ogrodzie sprawdzą się żywo kolorowe, ogrodowe domki z tworzyw. Lekkie, łatwe do złożenia i przechowania poza sezonem lub użycia w domu, gdy pogoda na dworze nie pozwala na swobodne zabawy. Nowocześnie zaaranżowany ogród, pełen elegancji, a nawet luksusu, potrzebuje równie eleganckich domków dla maluchów. Zamiast plastiku, lepiej postawić na drewniane domki ogrodowe, które swoją stylistyką wpisują się w tak zastosowaną aranżację zielonej przestrzeni, a naturalny i ekologiczny materiał – drewno – komponuje się z naturalnym otoczeniem.

Akcesoria i dekoracje, które stawiają kropkę nad i

Zdecydowanie nie można zapominać o akcesoriach i dekoracjach. Pojemniki i skrzynie, utrzymane w kolorystyce, stylistyce i wykonane z takich samych materiałów, jak meble ogrodowe, są praktycznym elementem. Przejmują na siebie rolę schowków, dzięki czemu ogród jest uporządkowany. Z kolei osłonki na donice, ogrodowe rzeźby i dekoracyjne skrzynki, chociażby na zebrane owoce czy zioła, często są funkcjonalne, a przy tym sprawiają, że ogród staje się dopieszczony w każdym calu.

Cała rodzina może korzystać z ogrodu, w którym czas płynie zupełnie inaczej niż w zamkniętych obiektach. Jest miejsce na aktywność fizyczną i wypoczynek, spotkania z najbliższymi oraz konstrukcje, w których zagoszczą ogrodowe sprzęty.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge