Naczynia dla dziecka – jakie wybrać?

0
6

Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju posiłki spożywa dziecko. Potrzebny jest mu zestaw, który zapewni, że jedzenie będzie przyjemnością, a nie udręką. Wybór odpowiednich naczyń wiąże się także ze sprawną nauką samodzielnego spożywania posiłków. Jakie produkty wybierać dla swoich pociech, by uczyły się jeść z przyjemnością, a podawane dania były dla nich w pełni zdrowe?

Bezpieczne naczynia dla dziecka

Na rynku znaleźć można mnóstwo naczyń, całych zestawów dla maluszków. Są one estetyczne, kolorowe, nierzadko zdobione postaciami z najbardziej znanych bajek. Oczywiście kolory, wzory czy takie dekoracje sprzyjają jedzeniu przez maluszka. Zachęcają go do kolejnych kęsów mięsa, łyżki zupy czy popijania napojów. Wygląd nie może być jednak na pierwszym miejscu. Priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo.

Podczas nauki samodzielnego jedzenia łatwo o bałagan – spadające naczynia i jedzenie, które ląduje na stole, na ubranku dziecka oraz na ziemi. To dlatego należy wybierać zestawy wykonane z lekkich i nietłukących tworzyw. Ponadto muszą być to produkty atestowane, pozbawione toksycznych substancji, które negatywnie wpływają na zdrowie dziecka. Takie zestawy naczyń oferuje między innymi sklep z fotelikami samochodowymi i akcesoriami Wozki-Foteliki.pl.

Bezpieczeństwo spożywania posiłków zagwarantują również gładkie krawędzie i zaokrąglone rogi. To dlatego większość propozycji dziecięcych zestawów obfituje w obłe kształty, zarówno kubków, talerzy, jak i sztućców.

Komfort dla dziecka, które uczy się samodzielnego jedzenia

Dziecko, który uczy się samodzielnego jedzenia, powinno mieć zapewnione komfortowe warunki. Na te można liczyć, gdy naczynia, na których lądują ulubione dania maluszków, są antypoślizgowe. Dzięki temu stabilnie trzymają się na stole, niełatwo je przewrócić, przechylić czy zrzucić. Dziecku wygodniej się je, natomiast rodzice mają zdecydowanie mniej sprzątania.

Dobrym pomysłem jest wybór naczyń, które posiadają dodatkowe uchwyty. Stosowane są one głównie w kubkach lub miseczkach. Z kolei talerze mogą być dzielone na kilka przegródek o różnych wielkościach i pojemnościach. To zaś sprawia, że na talerzyku malucha nie robi się papka z surówki, ziemniaków i mięsa. Wszystko zachowuje swoją konsystencję, kolor, smak i zapach, dlatego dziecko chętniej spożywa taki posiłek.

Estetyka dla niejadków

Wiele dzieci nie pała miłością do jedzenia śniadań czy obiadów. Chętniej sięgałoby po ulubione chrupki kukurydziane lub słodką przekąskę. Do rodziców należy, aby nauczyli swoje pociechy zdrowego jedzenia, a przy okazji udowodnili, że może być ono równie smaczne i kolorowe, co te niezdrowe przekąski.

Dla niejadków i małych miłośników słodkich czy słonych przekąsek, kształty, kolory i wzory na zestawach naczyń będą mieć spore znaczenie. Jeśli przed ich oczami pojawi się śniadanie czy obiad, ale dodatkowo uda się dostrzec ukochaną postać z bajki, posiłek będzie znacznie chętniej zjedzony.

Bezpieczeństwo, funkcjonalność i estetyka – to cechy, którymi powinny się charakteryzować naczynia dla dzieci.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge