Moda uroda – duet doskonały!

0
82

Moda uroda to dwa elementy, które idą ze sobą w parze. O tym duecie nie powinniśmy zapominać, bowiem nie zawsze to, co jest kreowane przez projektantów, pasować będzie na każdą sylwetkę. W modzie i trendach nie chodzi o to, by wybierać pośród najpopularniejszych fasonów, niezależnie od posiadanego typu sylwetki, czy też urody. Niestety nieumiejętnie dobierając ubiór i kierując się jedynie tym, co widzimy na wybiegach, na modelkach, wielokrotnie robimy sobie krzywdę. A przecież chodzi o to, by podkreślać atuty, maskować niedoskonałości!

Moda uroda – szerokie pojęcie, mylnie rozumiane

Nasz typ urody, w tym również sylwetka, determinują fasony, kolory, materiały, sposób cięcia. Kolejno detale, jakie będą widnieć na wybieranych ubraniach. To nie jest tak, że tylko szczupła sylwetka, w osławionym i często niedoścignionym 90-60-90 dobrze wygląda w każdym ciuszku. Nasz sposób ubierania się decyduje o postrzeganiu przez innych, i praktycznie każda sylwetka ma szansę zwracać na siebie uwagę, w sposób korzystny!

Z tego względu pojawia się coraz więcej porad w temacie, jaki stanowi moda uroda. Co więcej, nie musimy mieć wielkich funduszy i korzystać jedynie z ekskluzywnych butików, by wyglądać naprawdę dobrze. I czuć się dobrze!

Ostatecznie powinniśmy przestać zapatrywać się na modę w wąskim jej zakresie. Jest to bowiem coś więcej, niż jedynie wybieg, modelka i futurystyczny strój, który poza pokazem nie znajduje swojego miejsca w życiu codziennym.

6 typów figur

Figura typu kolumna, czyli szczupłe ciało, ale o proporcjach, gdzie potrzeba nieco dodać np. biodrom bądź małemu biustowi. Tutaj stawia się na zamianę chłopięcej figury, na rzecz zdecydowanie bardziej kobiecej. Kolumnom poleca się rozmaite wzory, łączenie fasonów, ubrania o dodatkowych warstwach, jak i usztywnieniach. Można łączyć bardzo wyraziste kolory, które dodają centymetrów i objętości w wybranych partiach ciała.

Z kolei klepsydra uchodzi za figurę idealną – wcięcie w talii, wyeksponowany biust oraz biodra. W tym przypadku sprawdzą się dopasowane spódnice, ołówkowe lub mini. Ubrania z podwyższonym stanem, dopasowane bluzki oraz dekolty w literkę „V”.

Gruszka o masywnych biodrach i udach, nie musi źle się prezentować. Panie, które wybiorą więcej ozdób w okolicach smukłych ramion, a do tego poszerzane spódnice za kolano, poprawią swoje proporcje i z pewnością będą się dobrze czuć same ze sobą. Do tego tuniki, dopasowane spodnie oraz pionowe przeszycia czy szwy.

Figura typu jabłko próbuje zamaskować brzuszek. Sprawdzać się zatem będą jednolite kolory, pionowe wzory, ciemniejsze barwy. Ponadto trapezowy krój bądź też prosty, zamiast bluzek luźnych pod biustem, to kwintesencja duetu – moda uroda.

Dzwon, czyli duży biust i szerokie partie dolne, polubi się ze strojami o dużym kontraście kolorystycznym, a także gładko wykończonymi modelami ubrań. Na koniec zaś figura typu kielich, gdzie to góra jest większa, a dół mniejszy. Poprawiamy zatem proporcje dopasowanymi spodniami i bluzkami typu motylek, kimono lub dłuższą koszulą.

Duet moda uroda nie jest trudny do stworzenia. Odpowiednie rozwiązania to świetne samopoczucie i jeszcze lepszy wygląd!

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge