Mocne włosy domowym sposobem

0
128
Mocne włosy

Która z nas nie marzy o tym, by mieć zdrowe i mocne włosy? Sposobów na osiągnięcie celu szukamy stosując pielęgnacyjne szampony, odżywki i inne kosmetyczne specyfiki dostępne w drogeriach. Tymczasem znacznie skuteczniejsze może okazać się stosowanie domowych metod, dobrze znanych naszym mamom i babciom.

Znacie jakieś domowe metody na zdrowe i mocne włosy? Jak się okazuje jest ich całkiem sporo. Wystarczy zapytać naszych babć. Warto przetestować te metody i sprawdzić, które zadziałają najlepiej.

Czas na jaja

Stosowanie kompresów z jajek to dość powszechny sposób domowej pielęgnacji włosów. Regeneruje i wzmacnia. Doskonale sprawdza się w przypadku osób narzekających na to, że ich włosy są zbyt delikatne oraz łatwo się łamią.

Kompresy z jajek do zewnętrznego stosowania na włosy możesz przygotować na kilka różnych sposobów.

Mocne włosy na drożdżach

Kuracja drożdżami nie tylko wzmacnia włosy, ale także przyspiesza ich wzrost. W tym przypadku jednak nie stosuje ich zewnętrznie. Przygotować należy napój z drożdży z dodatkiem ciepłej wody lub mleka. Tak przygotowaną miksturę należy pić przynajmniej raz, a dla uzyskania lepszego efektu – dwa razy dziennie.

Potraktuj je piwem

Zastosowanie kuracji piwnej to jeden z najczęściej stosowanych sposobów na zdrowe i mocne włosy. Szczególnie zalecany do włosów przetłuszczających się, ale doskonale działa także na włosy osłabione, wzmacniając je i regenerując. Piwo stosuje się na kilka różnych sposobów. Niektóre panie preferują wcieranie piwa we włosy, inne stosują je do płukania włosów po myciu.

Warto pamiętać o tym, że przed zastosowaniem piwo powinno zostać odgazowane.

Ziołowe mikstury

Zioła mają zbawienny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i urodę. Wśród roślin, które zaznaczają swój korzystny wpływ na włosy wymienić należy między innymi pokrzywę, rumianek i skrzyp polny. Rośliny te można stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi, które wspomagają ich działanie.

Zdrowe i mocne włosy o pięknym odcieniu w jasnym kolorze to efekt możliwy do uzyskania dzięki płukankom z rumianku. Napar z rumianku najczęściej stosuje się do płukania włosów po myciu.

Jeśli chcesz, by włosy uzyskały delikatny, orzechowy blask możesz przygotować specjalną płukankę z osłonek orzecha włoskiego. Uzyskasz ją gotując w wodzie osłonki orzecha aż do momentu, gdy ta osiągnie ciemny kolor.

Na włosy przetłuszczające się doskonale zadziała pokrzywa. Aby przeprowadzić kurację, ugotuj pokrzywę, a uzyskany w ten sposób wywar z rośliny użyj do mycia włosów zamiast zwykłej wody. Efekt w postaci pięknych, lśniących i nieprzetłuszczających się włosów gwarantowany.

Jeśli chcesz mieć mocne włosy, powinnaś pić napar ze skrzypu polnego. Kuracja w postaci 2 – 3 szklanek dziennie tego napoju hamuje wypadanie włosów i wzmacnia je.
Aby domowe sposoby były skuteczne, muszą być regularnie stosowane. Zależnie od potrzeb możesz wybrać taką, która zregeneruje włosy, rozjaśni je, nada połysku lub przyniesie ulgę w walce z łupieżem. Największym atutem domowych metod jest to, że są w pełni naturalne, a mocne włosy to efekt zawartych w nich składników, które nie zawierają w sobie żadnej chemii.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge