Meble kuchenne skandynawskie – czarująca kuchnia

0
97

Meble kuchenne skandynawskie to propozycja, z jakiej skorzystają nie tylko miłośnicy tamtejszych klimatów. Aranżacje pochodzące z zimnych, północnych rejonów, są już na tyle popularne, że wręcz stały się uniwersalnym sposobem na dopełnienie wnętrz. Chętnie po nie sięgamy, bo pozwalają stworzyć przytulny klimat w każdym pomieszczeniu. Ponadto możliwości dobierania kolorów, materiałów i detali jest na tyle dużo, by w sposób elastyczny dopasować meble do całej aranżacji kuchennej.

Meble kuchenne skandynawskie – niekoniecznie w bieli

Biel najbardziej kojarzy się ze skandynawskim wystrojem. Często gości w kuchni, bo jest uniwersalna, a wnętrze czyni przestronnym, jasnym, co jest niezwykle ważne podczas spędzania czasu na przyrządzaniu posiłków. Trudność może polegać na tym, że urządzając kuchnię tylko i wyłącznie w bieli, trzeba robić to umiejętnie, by nie było zbyt mdło i nijako. Meble kuchenne skandynawskie nie muszą jednak obfitować tylko i wyłącznie w czystą biel.

Nieskazitelne wnętrze otoczone bielą, dobrze jest ożywić kolorowymi dodatkami. Stonowana i harmonijna propozycja zawierać w sobie będzie pastelowe kolory. Może to być róż, niebieski, zielony, ale odcienie nie krzykliwe, raczej pudrowe. Całość ma być subtelna, a przy pomocy barwnych frontów szafek, daleka od prostych i pozbawionych charakteru wnętrz.

Jeśli chcemy zachować kuchnię zdecydowanie w bieli, ale lubimy kontrasty, to możemy pokusić się o meble kuchenne skandynawskie postarzane na zamówienie. To nieco tańsza opcja niż poszukiwania i kupno szafek czy kuchennych regałów, które są nieco starsze, stąd naturalnie nieidealne. W obydwu przypadkach możemy jednak cieszyć się wciąż bardzo jasną kuchnią, choć mającą w sobie charakterystyczny element.

Aranżacja do surowego loftu

Industrialne wnętrza i dość surowe, minimalistyczne lofty, kojarzą nam się zwykle z cegłą, metalem, precyzyjnymi wykonaniami i oświetleniem ukazującym kształtne żarówki, niczym w ażurowej oprawie. Meble kuchenne skandynawskie z powodzeniem jednak mogą wpisać się również w surowe lofty. Wystarczy postawić na minimalizm, jeden dominujący kolor i maksymalną prostotę. W ten sposób łączymy charakter loftu z wystrojem, który pośród surowej cegły roztacza przyjazną atmosferę. Równoważymy wnętrze, by komfortowo z niego korzystać.

Każdorazowo interesować nas będzie funkcjonalność, ergonomia przestrzeni oraz detale. Tu wszystko powinno do siebie doskonale pasować. Meble kuchenne skandynawskie możemy zakupić gotowe bądź wykonać na zamówienie. Finalnie dobierajmy je tak, by odzwierciedlały nasze upodobania i przypominały klimatyczne kuchnie wprost ze Skandynawii.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge