Mama w pracy, czyli możliwości dla kobiet sprawujących opiekę nad dzieckiem

0
100
Mama w pracy, czyli możliwości dla kobiet sprawujących opiekę nad dzieckiem

Wiele kobiet sprawujących opiekę nad dziećmi świadomie rezygnuje z powrotu na etat i decyduje się na pozostanie w domu. To wcale nie musi oznaczać, że nie mogą zarabiać. “Mama w pracy” będzie nie tylko wtedy, kiedy uda się do siedziby pracodawcy, ale również wtedy, gdy podejmie aktywność zawodową w domu. Może to robić po założeniu działalności gospodarczej, w oparciu o umowę o dzieło lub umowę zlecenie albo nawiązując stosunek pracy z pracodawcą, który umożliwia wykonywanie obowiązków służbowych zdalnie.

W dzisiejszych czasach coraz więcej młodych mam decyduje się na porzucenie pracy na etacie, na rzecz takiej, którą wykonywać można w zaciszu własnego domu. Jakie są tego przyczyny? Przede wszystkim chęć zapewnienia właściwej opieki dzieciom.

Pozostając w domu, można pogodzić opiekę nad dziećmi z pracą zawodową. Jedyny kłopot może pozostawać w tym, by znaleźć taką pracę, która da mam satysfakcję zawodową i możliwość zarobku na przyzwoitym poziomie. Poniżej kilka propozycji. Być może znajdziesz wśród nich taką, która wyda Ci się idealna właśnie dla Ciebie.

Sklep internetowy, czyli mama w pracy 24h na dobę

Kobiety, które decydują się na pracę w domu, początkowo mają problem z pogodzeniem wszystkich obowiązków. Dziecko, dom i praca zarobkowa. To ogromne wyzwanie. Sklep internetowy pozwala na zautomatyzowanie sprzedaży, dzięki czemu mama w pracy będzie mogła jednocześnie poświęcić czas dziecku. To, w czym nie wyręczy jej oprogramowanie sklepu, to bezpośredni kontakt z klientem (mailowy lub telefoniczny) oraz pakowanie i wysyłka towaru. O ile wysyłka uzależniona będzie od godzin pracy poczty i kuriera, o tyle klienci mogą domagać się kontaktu w różnych godzinach w ciągu doby.

Co można sprzedawać?

Młode mamy najczęściej decydują się na asortyment dziecięcy. Ubranka i zabawki dla maluszków pozostają w kręgu ich zainteresowań prywatnych i służbowych. Jednak możliwości jest znacznie więcej. Tu ogranicza nas przede wszystkim nasza wyobraźnia.

Wykorzystaj swoje umiejętności i talent

Mama w pracy zdalnej może wykorzystywać szereg swoich umiejętności i ukrytych talentów. Pozostanie w domu z dzieckiem to czas na ich ujawnienie. Być może jesteś biegła w którymś z mało popularnych języków obcych? A może potrafisz świetnie projektować i szyć ubrania? Obiektywnie oceń swoje umiejętności i nie bądź przesadnie skromna. Być może jakiś pracodawca czeka właśnie na Ciebie. Oto kilka pomysłów na zarabianie, które mama w pracy zrealizuje dzięki swoim umiejętnościom:

 • tłumaczenie tekstów,
 • grafika komputerowa,
 • programowanie,
 • korekta tekstów,
 • copywriting,
 • call center,
 • korepetycje,
 • wprowadzanie danych,
 • przepisywanie tekstów,
 • prowadzenie bloga
 • własny kanał na Youtube,
 • projektowanie stron www,
 • rękodzieło.

Możliwości jest wiele, więc na pewno znajdzie się coś dla Ciebie. Jeśli natomiast wydaje Ci się, że nie masz żadnych z takich umiejętności – nie martw się. Niejedna mama w pracy zdalnej doskonale odnajduje się po zrobieniu wcześniej kursu z danej dziedziny. Może kurs programowania albo kurs kroju i szycia? Warto być otwartą na nowe możliwości, nawet jeśli początkowo wydają się niecodzienne i trudne do zrealizowania.

A dlaczego warto pracować?

Praca zawodowa pozwala młodym mamom zachować równowagę psychiczną. Okazuje się też, że mama w pracy, niezależnie czy to zdalnej, czy też na etacie najczęściej jest bardzo obowiązkowa i efektywna.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge