Lodówka jednodrzwiowa czy dwudrzwiowa?

0
575

Kuchnia nie byłaby w pełni funkcjonalna bez podstawowych urządzeń AGD. Przedmiotem wielu sporów pozostaje często to, czy lepiej spełni w niej swoją rolę lodówka jednodrzwiowa, czy dwudrzwiowa. Wiele dodatkowych funkcji współczesnych lodówek to kolejny godny rozważenia aspekt.

Przy wyborze należy wziąć  pod uwagę także klasę energetyczną sprzętu, jego wymiary oraz poziom generowanego hałasu. Współczesne urządzenia AGD mogą mieć wbudowane nowoczesne wyświetlacze i wykorzystywać technologie, które, niezależnie od tego, czy jest to lodówka jednodrzwiowa, czy dwudrzwiowa, czynią je czymś więcej niż tylko miejscem do przechowywania żywności.

Wybierając sprzęt kuchenny, warto wcześniej jasno określić, czego od niego oczekujemy. Czy ma to być jedynie lodówka, która umożliwi nam przechowywanie żywności, czy też zależy nam na innych, dodatkowych funkcjach? Lepsze będzie AGD do zabudowy, a może wolnostojące? Sprecyzowanie wymagań znacznie ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji i podnosi satysfakcję z dokonanego zakupu.

Wolnostojąca, a może do zabudowy

Coraz modniejsze w naszych kuchniach stają się lodówki do zabudowy. Ich niewątpliwym atutem jest możliwość ujednolicenia kuchennej zabudowy, co doceniają zwłaszcza osoby, których kuchnia otwarta jest na inne, reprezentacyjne części mieszkania. Kuchnie z lodówkami ukrytymi za frontami szafek kuchennych prezentują się bardzo elegancko i umożliwiają uzyskanie równej linii szafek oraz kuchennych sprzętów.

Przewaga lodówki wolnostojącej przejawia się przede wszystkim jej ceną. Kolejna istotna kwestia to serwisowanie sprzętu, które w przypadku lodówek wolnostojących jest zdecydowanie łatwiejsze.

Warto pamiętać, że do zabudowy może posłużyć zarówno lodówka jednodrzwiowa, jak i dwudrzwiowa.

Lodówka jednodrzwiowa czy side by side

Głównym kryterium warunkującym wybór lodówki jedno lub dwudrzwiowej jest wielkość i układ pomieszczenia. Kolejna to sprawa to ilość osób, które będą z niej korzystać. Lodówka side by side charakteryzuje się większą pojemnością, dzięki czemu doskonale sprawdza się w przypadku wieloosobowej rodziny.

Z kolei lodówka jednodrzwiowa zajmuje mniej miejsca, dlatego zdecydowanie łatwiej można wkomponować ją w przestrzeń kuchni. Jej atutem jest także to, że z uwagi na mniejszą pojemność komory, generuje też niższe koszty eksploatacyjne.

Warto rozważyć jeszcze jeden aspekt. Lodówki dwudrzwiowe mogą mieć też szereg dodatkowych funkcji. Wśród nich należy wymienić urządzenia z kostkarkami do lodu i ekspresami do kawy.

Klasa energetyczna

Niezależnie od tego, czy w naszej kuchni ma stanąć lodówka jednodrzwiowa, czy dwudrzwiowa warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia. Najbardziej energooszczędne będą oczywiście te oznaczone symbolem A+++. Czy warto zapłacić więcej za urządzenie o wyższej klasie energetycznej? Kwestia jest o tyle warta rozważenia, że oszczędność na energii elektrycznej w skali roku może wahać się od kilkuset do półtora tysiąca złotych.

Wybór nie może się zatem ograniczać wyłącznie do tego, czy lepsza będzie lodówka jednodrzwiowa, czy dwudrzwiowa. Konieczne jest także określenie jej klasy energetycznej, sposobu zabudowy oraz wyposażenia w dodatkowe funkcje.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge