Kuvings B600 oraz pyszne soki owocowo warzywne

0
80

Chęć zapewnienia zdrowia sobie i swoim najbliższym, zmusza nas do poszukiwania produktów, które nie będą zawierały w sobie szkodliwej chemii spożywczej oraz urządzeń, które umożliwią przygotowywanie smacznych i zdrowych posiłków i napoi. Jednym z urządzeń, które daje możliwość przygotowywanie pożywnych oraz bogatych w witaminy i minerały soków jest wyciskarka Kuvings B600. Co bardzo istotne, wyciskarka jest bardzo funkcjonalna i wygodna w użyciu.

Czym zaznacza się przewaga wyciskarki Kuvings B600 nad innymi tego typu urządzeniami i dlaczego zdecydowałam się na opisanie właśnie jej? Sęk w tym, że jest to pierwsze urządzenie na rynku, które daje możliwość wysikania soków z całych warzyw i owoców. Ta niezwykła technologia to ogromne udogodnienie dla użytkowników. Pozwala na oszczędzanie naszego czasu oraz daje wygodę użytkowania.

Dlaczego wyciskarka?

Na wstępie warto zaznaczyć czym, oprócz możliwości uzyskiwania soku z całych warzyw i owoców, bez konieczności ich obierania i krojenia, zaznacza się przewaga wyciskarki Kuvings B600 nad takimi urządzeniami, jak sokowirówka czy blender.

Fenomenalny jest tu sposób uzyskiwania soku. Zamiast ścierania owoców oraz ich odwirowywania, Kuvings B600, pracując na niskich obrotach, umożliwia ich wyciskanie. Co to oznacza dla nas w praktyce i dlaczego jest lepsze?

  1. Praca na niskich obrotach oraz wyciskanie zamiast ścierania czy odwirowywania umożliwia otrzymanie pełnowartościowego, gęstego soku bogatego w witaminy, minerały, roślinne oraz enzymy. Takie soki są nie tylko smaczne, ale również bardzo zdrowe. To prawdziwa bomba witaminowa.
  2. Ogromną zaletą Kuvings B600 jest też to, że daje możliwość otrzymywania soków nie tylko z owoców, ale także innych wartościowych składników diety, to znaczy warzyw i ziół. Wyciskać można też liście niektórych roślin, w tym warzyw liściastych, pokrzywy i innych roślin jadalnych.
  3. Otrzymany z wyciskarki sok, w przeciwieństwie do tego, który uzyskujemy przy pomocy sokowirówki, może być przechowywany nawet 3 doby. W tym celu należy zamknąć go w szczelnym słoiku, butelce lub innym odpowiednim do tego celu pojemniku, a następnie przechowywać w lodówce. Zmykając szczelnie sok, zabezpieczasz go przed utratą cennych składników odżywczych.

Co można wyciskać?

Odpowiedź brzmi – wszystko. Od miękkich owoców, po twarde warzywa. Od warzyw bulwiastych, po warzywa liściaste. Wyciskarka Kuvings B600 daje możliwość przygotowania soku praktycznie z każdego owocu, warzywa i zioła. Do tego dochodzą jeszcze inne rośliny jadalne.

Świetnie poradzi sobie zarówno z warzywami o twardej bulwie jak np. burak, czy marchew; roślinami liściastymi, przykładowo sałatą i pokrzywą; jak i warzywami o włóknistej strukturze, np. seler. W wyciskarce Kuvings B600 z powodzeniem przygotujesz też mleczko migdałowe. W tym celu należy migdały wcześniej namoczyć.

Dzięki szerokim możliwościom, jakie daje urządzenie, zyskujemy możliwość komponowania wartościowej i dobrze zbilansowanej diety. Nie dość, że będzie ona zróżnicowana różnego rodzaju sokami owocowo warzywno ziołowymi, to jeszcze bardzo bogata w witaminy, minerały i niespotykane w sokach wytworzonych w sokowirówkach enzymy roślinne.

Sposób użytkowania

Wyciskarka Kuvings B600 jest bardzo prosta w obsłudze. Nie powinno zatem sprawić problemu jej użytkowanie nawet przez najmłodszych. Dzieci poinstruowane, w jaki sposób działa urządzenie, z powodzeniem samodzielnie przygotowują smaczne i pożywne soki.

Ogromnymi zaletami urządzenia jest nowoczesny wygląd wyciskarki oraz jej zgrabna, charakteryzująca się miękką linią budowa. Mechanizm wyciskający Kuvings B600 ułożony jest pionowo, dzięki czemu urządzenie nie zajmuje dużo miejsca. To ogromna zaleta, która daje jej przewagę nad wyciskarkami poziomymi. Estetyczny wygląd urządzenia oraz stosunkowo niewielka ilość miejsca niezbędna do jej ustawienia sprawia, że wyciskarka chętnie na stałe umieszczana jest na blacie kuchennym. Eksponowane miejsce urządzenia daje możliwość jego częstego użytkowania, co rekomenduję z uwagi na korzyści, jakie niosą ze sobą dla ludzkiego organizmu przygotowywane w niej soki.

Utrzymanie w czystości

Urządzenie jest bardzo wygodne w użytkowaniu, zarówno jeśli mówimy o przygotowywaniu soków, jak i o czyszczeniu wyciskarki. Po jej użyciu wystarczy bowiem przepłukać ją wodą, bez demontowania części. Aby to zrobić, wlej przez otwór wsadowy do owoców ok. 1 litra wody. Po wypłukaniu wyciskarka będzie gotowa do ponownego użycia. Jeśli zamierzasz zastosować dokładniejsze mycie, musisz zdemontować głowicę urządzenia, co jest bardzo proste i zajmuje zaledwie kilka sekund.

Kuvings B600 to urządzenie nowoczesne i proste w użyciu. Doskonale sprawdza się do samodzielnego przygotowywania zdrowych i pożywnych soków dla całej rodziny. Jego ogromną zaletą jest możliwość komponowania soków o zróżnicowanym składzie i smaku, zgodnie z własnymi upodobaniami. Jednak największą korzyścią jest to, że otrzymane soki cechują się niespotykanym w przypadku innych urządzeń bogactwem witamin, minerałów i enzymów roślinnych.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge