Koce bambusowe – nie tylko dla maluchów!

0
136

Tkanina bambusowa oferuje cechy, które sprawiają, że coraz częściej gości w naszych domostwach. Wybieramy między innymi koce bambusowe, które dotąd kupowaliśmy z myślą o maluchach. Szybko jednak przekonujemy się, że miękkość i hipoalergiczność bambusowych wykonań, sprawdza się także dla dorosłych. Przyjrzyjmy się tej niezwykłej tkaninie!

Koce bambusowe – w sam raz dla dzieci

Bambus kojarzy się z twardym i grubym pędem. Zieloną rośliną chętnie pałaszowaną przez pandy. Tworzona tkanina, która służy do wykonania pościeli, ręczników czy koców, nie jest ani zieloną, ani tym bardziej twardą! Do naszych rąk trafiają wykonania niezwykle miękkie. Struktura, jaką oferują między innymi koce bambusowe, to ukryte wewnątrz mikropory. Osiąga się w ten sposób pożądane właściwości, nie tylko miękkość.

Bambusowa tkanina latem doskonale chłodzi, zimą zaś trzyma przyjemnie ciepło. Maluchy, ale i dorośli korzystający z jej walorów, mogą liczyć na produkt, który posłuży przez długi czas, wciąż oferując ten sam komfort termiczny. Ponadto bambusowe wykonania w trakcie prania nie wymagają żadnych dodatków płynów zmiękczających. Jest to nawet niewskazane, podobnie jak i temperatura prania powyżej 40 °C, ponieważ zabiegi takie mogą skutkować zatkaniem porów i utratą właściwości.

Maluchy mają bardzo wrażliwą skórę i podatną na uczulenia oraz alergie. Wzrasta liczba zachorowań na schorzenia autoimmunologiczne skóry. Z tego względu dbałość o wykonania, takie jak koce bambusowe, pościel czy ręczniki z bambusa, jest niezwykle ważną.

Zalety, które warto docenić

Bambusowa tkanina jest antyalergiczna i antystatyczna. Nie gromadzi się pośród niej kurz, brud i roztocza. Świetnie nadaje się dla alergików czy osób zmagających się z astmą – małych i dużych pacjentów. Doskonale wchłania wilgoć i jest niezwykle trwała. Dzieci czy dorośli, którzy będą spać lub przykrywać się wykonaniem, jakie stanowią koce bambusowe, mogą liczyć wręcz na kojące działanie względem skóry. A to wciąż nie wszystko, bo…

Na drodze ekologii

Bo bambusowa tkanina będzie wpisywać się w potrzeby osób, które chcą żyć w stylu eko. Bambus jest zasobem odnawialnym. Może być ścinany nawet raz na 3 lata, po czym bez dodatkowych zabiegów czy nowych miejsc nasadzeń, odrasta oferując niezwykłą wydajność upraw. W tym wypadku zbiory są 10-krotnie większe niż w przypadku bawełny.

Bambus w trakcie uprawy pochłania więcej dwutlenku węgla od innych drzew. Z kolei produkuje nawet 35% więcej tlenu od innych gatunków drzew. Mamy do czynienia z zasobem, który staje się dla nas ekologicznym, a pozyskane surowce do produkcji tkanin sprawdzają się, jako jedne z najlepszych pośród dostępnych materiałów.

Jeśli zależy nam na tym, by zyskać na pięknym wykonaniu, elemencie wpisującym się w domową aranżację, a przede wszystkim ciepłej, miękkiej i zdrowej dla naszego ciała tkaninie, wybierzmy koce bambusowe, ręczniki, a nawet pościel z bambusa. Posłużą nam długo i za każdym razem będą raczyć tą samą miękkością.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge