Jedzenie czosnku dobre dla zdrowia i urody!

0
120

Jedzenie czosnku podczas rozmaitych schorzeń praktykowano już dawno. Do dziś mieszamy mleko z miodem i dodatkiem ząbków czosnku, gdy zmagamy się z przeziębieniem. Czosnek wykazuje bowiem działanie przeciwzapalne oraz przeciwgrzybicze. To jednak nie wszystkie jego możliwości. Jeśli chcemy zadbać o urodę, między innymi o lepszą kondycję włosów czy paznokci – jedzmy czosnek!

Jedzenie czosnku a kwestie zdrowotne

W aromatycznej główce czosnku gości cała gama witamin, minerałów, białek, aminokwasów, tłuszczów, olejków eterycznych, flawonoidów i innych cennych substancji. Czosnek wykazuje nie tylko działanie przeciwzapalne czy przeciwgrzybicze. Możemy liczyć na wspomożenie profilaktyki nowotworowej, relaksację mięśni, obniżanie poziomu złego cholesterolu, detoksykację czy działanie przeciwzakrzepowe. Jedzenie czosnku jest zatem korzystne dla całego naszego organizmu. Pozwala powalczyć z wieloma przypadłościami, a na dodatek ma niemały wpływ na naszą urodę!

Czosnek kontra uroda

Allicyna zawarta w czosnku walczy skutecznie z grzybami i wirusami. To jednak nie wszystko. Substancja ta skutecznie pomaga osobom zmagającym się z wypadaniem włosów. Wystarczy główkę czosnku przekroić na pół i rozmasować nią skórę głowy. Nasze paznokcie staną się mocne i będą pięknie błyszczały, jeśli przez kilka tygodni będziemy w nie wmasowywać olej bądź sok czosnkowy.

Papka zawierająca zmiażdżony czosnek pozwala zredukować widoczne blizny, a popijanie „koktajlu” z wody i zmiażdżonych ząbków czosnku, daje efekt w postaci oczyszczonej krwi i ładniejszej cery. Ząbki czosnku radzą sobie nawet z wypryskami na twarzy. Znaczenie będzie mieć zatem nie tylko jedzenie czosnku w całości czy dodawanie go do potraw, ale i stosowanie od zewnątrz.

Próba alergiczna

Czosnek choć wykazuje korzystne właściwości dla naszego organizmu, ale i uwzględniając między innymi problemy skórne, może wywoływać odczyny alergiczne. Wpływa na to jego silne działanie, dlatego jak dotąd rzadko raczymy swoją skórę akurat czosnkiem. Wystarczy jednak wykonać próbę alergiczną, która nie wykazując żadnych zmian na skórze, daje nam wiedzę, iż nie będziemy zmagać się z reakcjami uczuleniowymi czy efektem podobnym do oparzenia skóry.

Jedzenie czosnku na płodność i pożądanie

Powszechnie znane afrodyzjaki kojarzą się z przyjemnymi aromatami. Kto by pomyślał, że niegdyś czosnek kobiety spożywały w celu zwiększenia płodności, jak i większego pożądania. Mężczyźni zaś liczyli na zwiększenie swojej potencji. Zatem czosnek afrodyzjakiem? Tak, o ile nie potraktujemy tego dosłownie, bo czosnkowy aromat z ust trudno usunąć nawet dokładnie myjąc zęby.

Z drugiej strony przeciwutleniacze zawarte w czosnku sprawiają, że poprawia się metabolizm, a z organizmu łatwiej usuwane są wszelkiego rodzaju toksyny. Pośrednim efektem jest zapach bardziej przyciągający uwagę innych.

Jedzenie czosnku przynosi zatem wiele korzyści. Gdy zagłębić się w możliwości tego produktu, przyjdzie nam przekonać się, iż wnosi mnóstwo do naszego organizmu – od wewnątrz, ale i od zewnątrz.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge