Jak zrobić beton architektoniczny samodzielnie?

0
47
Jak zrobić beton architektoniczny samodzielnie?

Industrialne rozwiązania we wnętrzach mieszkalnych są w ostatnich latach bardzo modne. Stąd wiele osób zastanawia się, jak zrobić beton architektoniczny, który będzie można wykorzystać jako element dekoracyjny wnętrza. Skąd takie pytanie? Okazuje się, że za dobrej jakości płyty betonu architektonicznego trzeba sporo zapłacić. Cena, choć często jest świadectwem jakości materiału, niestety nie zachęca. Dlatego coraz więcej osób poszukuje informacji na temat możliwości samodzielnego wykonania płyt betonowych.

Czy rzeczywiście samodzielne wykonanie betonu architektonicznego jest możliwe? Ilość wpisów na blogach budowlanych pokazujących krok po kroku, jak zrobić beton architektoniczny, świadczy, że tak. Co więcej, warto zauważyć, że sposobów wykonania tego materiału może być kilka. Inwestor może więc wybrać ten, który najbardziej mu odpowiada, zarówno pod względem uzyskanego efektu, jak i kosztów i trudności wykonania materiału.

Określ swoje potrzeby

Zanim jednak inwestor przystąpi do samodzielnego wykonania betonu, powinien wcześniej dokładnie określić swoje potrzeby. Czy materiał powinien mieć gładką, jednolitą strukturę, czy też nie? Jaki koloru betonu najlepiej wpisze się w stylistykę mieszkania? Okazuje się bowiem, że beton architektoniczny pod względem tych cech może być bardzo różny. Uzyskany efekt w dużym stopniu zależy od sposobu aplikacji mieszanki. Na przykład, aby uzyskać strukturę betonu z rakami (porowata powierzchnia betonu) zastosować można trawertyn.

Kiedy inwestor określi już dokładnie, jakiego efektu się spodziewa, może zacząć szukać instrukcji, jak zrobić beton architektoniczny, który będzie odpowiadał jego potrzebom.

Przejrzyj strony internetowe

Blogi budowlane to ogromna skarbnica wiedzy. Można się z nich nauczyć, jak zbudować ścianę z betonu komórkowego, położyć ogrzewanie podłogowe, a także, jak zrobić beton architektoniczny. Poszukując źródła wiedzy, warto wybierać wpisy najlepszych fachowców, których wiedza i doświadczenie może zostać potwierdzona pozytywnymi komentarzami i zdjęciami przedstawiającymi udane realizacje.

Najlepiej, jeśli wśród komentarzy znajdziemy wypowiedzi osób, które podążając za przedstawioną przez blogera instrukcją, sami osiągnęli sukces i samodzielnie wykonali płyty z betonu architektonicznego na miarę swoich potrzeb. Takie wpisy mogą okazać się dobrym wyborem i gwarancją otrzymania materiału dekoracyjnego, o jakim marzy inwestor. Co więcej, koszt wykonania takiego betonu jest zwykle dużo niższy od gotowych płyt, za które musielibyśmy zapłacić w sklepie.

Sprawdź, jak zrobić beton architektoniczny

W tym miejscu chcę wyjaśnić, że absolutnie nie zniechęcam do zakupu gotowego produktu, a jedynie przedstawiam alternatywę, która może zostać wykorzystana przez inwestorów z mniej zasobnym portfelem. Gotowe płyty architektoniczne, o ile wybierzemy te, które cechuje wysoka jakość, będą trwałe, estetyczne i z pewnością spełnią oczekiwania kupującego. Osoby, które z racji ceny tego materiału nie mogą sobie jednak pozwolić na jego zakup, mogą skorzystać z opcji wykonania go samodzielnie. I tu przechodzimy do sedna.

Beton architektoniczny można wykonać przy pomocy tynku dekoracyjnego lub cementowej masy szpachlowo – gładziowej. Do wykonania płyty może być niezbędna odpowiednia forma. Silikonową lub poliuretanową formę o odpowiednich rozmiarach można zakupić albo samodzielnie wykonać formę z płyty laminowanej. Żywotność takiej formy będzie różna w zależności od zastosowanego materiału. Mając formę, można wykorzystać gotową mieszankę betonu architektonicznego, do którego wystarczy dodać wodę.

Wiedząc już, jak zrobić beton architektoniczny, można postawić na ciekawe aranżacje z wykorzystaniem tego materiału przy zaangażowaniu stosunkowo skromnego budżetu.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge