Jak uczyć dzieci programowania

0
4

Programowanie dla dzieci to w ostatnich latach coraz silniej rozwijająca się dziedzina edukacyjna, pozwalająca już od najmłodszych lat zdobywać kompetencje cyfrowe i multimedialne. Dzieci w dzisiejszych czasach przyswajają wiedzę o programowaniu niezwykle szybko, nic więc dziwnego, że wielu rodziców chętnie zapisuje je na zajęcia z programowania rozwijające w nich dociekliwość i chęć nauki. Jak uczyć dzieci programowania i czy warto podejmować tego rodzaju wysiłek?

Jakie kompetencje u dzieci świadczą o zdolnościach do programowania?

Nauka programowanie dla dzieci wcale nie wymaga od nich samych piątek z matematyki. Ważne jest raczej logiczne myślenia oraz umiejętność rozwiązywania problemów. Jeżeli dziecko ma tego typu kompetencje w swojej naturze, wspierane odpowiednio dobranymi zajęciami może rozwinąć umiejętności opanowania kolejnych języków programowania. Zwracajmy więc uwagę, czy nasze dzieci szukają odpowiedzi na to, jak coś działa, lubią zagadki logiczne i łamigłówki? Warto im wtedy podsunąć na przykład gry programowanie dla dzieci, które dostępne są w ofercie sklepu internetowego https://mojebambino.pl/ i zweryfikować, na ile takie zajęcie będzie je wciągać.

W jakim wieku posłać dziecko na naukę programowania?

Nauka programowanie dla dzieci wymaga od nich umiejętności czytania i pisania, posłanie więc dziecka na kurs tego typu jest sensowne w wieku ok. 7 lat, choć również w domu można wykonywać samodzielnie ćwiczenia pozwalające maluchom przez zabawę rozwijać logiczne myślenie i zdolność do rozwiązywania problemów. Gry i akcesoria wspierające logiczne myślenie dostępne są również w szerokiej ofercie sklepu internetowego Moje Bambino. Nie są to tylko gry i zabawy komputerowe, ale też klasyczne akcesoria i rozrywki, jak choćby kostka Rubika czy różnego rodzaju planszówki dostosowane do wieku, pozwalające zająć długie zimowe wieczory całej rodzinie. Oferta edukacyjna jest obecnie niezwykle zróżnicowana, ważne więc, aby wybrać gry i zabawki sprawiające dzieciom, a przy okazji niejednokrotnie też rodzicom, niemałą frajdę.

Edukacyjne pomoce do nauki programowania

W sklepie Moje Bambino dostępna jest również szeroka gama programów multimedialnych tablic, projektorów, wizualizerów oraz akcesoriów do nich tworzonych z myślą przede wszystkim o szkolnych pracowniach komputerowych, ale też pozwalających w ciekawy i atrakcyjny sposób prezentować zagadnienia z zakresu nauk przyrodniczych czy humanistycznych. Oferujemy także sprzęt IT niezbędny w każdej szkole, jak laptopy, tablety, drukarki czy innego typu urządzenia znacznie ułatwiające organizację życia i obowiązków we współczesnych placówkach edukacyjnych. Pomoce do nauki programowania i kodowania oraz interaktywne roboty pozwolą z kolei uczniom na rozwijanie swoich pasji informatycznych w ramach zajęć szkolnych bądź kółek zainteresowań. Będą to dla nich z pewnością bezcenne umiejętności umożliwiające im sprawne odnalezienie się w dorosłym życiu i ukierunkowanie swoich zainteresowań z myślą o przyszłej drodze zawodowej.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge