Jak dobrać prezent, który zapada w pamięć?

0
4

Na imieniny, urodziny, rocznicę, z okazji jubileuszu, awansu czy zdania egzaminu. Dla partnera lub partnerki, rodziców, dziecka. Innym zaś razem współpracownika, szefa bądź kontrahenta. Jest wiele okazji i równie wiele osób, dla których szukamy wyjątkowych prezentów, niekoniecznie rzeczowych.

Na popularności zyskują podarunki w formie przeżyć. Dzięki nim można komuś podarować niezapomnianą przygodę, wspomnienia, czas i emocje, czyli to, co pozostaje pamiątką na całe życie. Jak jednak dobrać podarunek w formie przeżyć, w zależności od okazji oraz relacji łączącej z obdarowywaną osobą?

W zależności od okazji

W pierwszej kolejności pod uwagę bierzemy okazję, na jaką szukamy podarunku. Urodzinowe prezenty są zwykle uznawane za najważniejsze. Chcemy, aby osoba obdarowana wspominała je przez długi czas, wracała do nich pamięcią, miała poczucie, że jest w tym coś sentymentalnego i zdecydowanie bardziej wartościowego niż materialny przedmiot. Okazji do obdarowywania jest jednak znacznie więcej!

Podarunek w formie przeżyć, czyli voucher np. na romantyczną kolację, wspólny odpoczynek bądź cokolwiek związanego z nabywaniem nowych doświadczeń, to pomysł, który sprawdza się w każdym przypadku.

Jak dobrać taki prezent do okazji? Kierując się chociażby wagą danej okazji. Urodzinowe podarunki powinny być czymś, co stanie się pamiątką na całe życie. To ma być prezent dopasowany do gustów, upodobań czy zainteresowań danej osoby.

Podarunek z okazji jubileuszu czy rocznicy może podkreślać charakter takiego wydarzenia. Upominek w formie przeżyć dla szefa, współpracownika czy kontrahenta powinien być ukierunkowany na przygodę, nowe doświadczenie – coś, co wywoła ekscytację, zaciekawienie, będzie nowym doznaniem, ale nie zyska na mianie zbyt osobistego prezentu, aby nie stawiać obdarowywanego w niezręcznej sytuacji.

Jaka relacja łączy mnie z osobą, której wręczam prezent?

Bardzo ważnym elementem uwzględnianym podczas wybierania podarunków, jest relacja, jaka łączy dwie osoby. Na o wiele bardziej osobiste i uczuciowe podarunki można sobie pozwolić, gdy trafiają one w ręce partnera, małżonka, rodzica czy rodzeństwa. Im lepiej znamy daną osobę i im większy występuje stopień zażyłości, tym bardziej emocjonalny prezent warto wybrać. Sprawdzą się podarunki w formie przeżyć, które wiążą się z zaproszeniem na romantyczną kolację, weekend we dwoje, wyprawę do SPA czy masaż.

Podarunki dla przyjaciół i znajomych powinny zaś uwzględniać nie tylko długość trwania relacji i zażyłość między dwiema osobami, lecz również zainteresowania drugiej strony. To zdecydowanie ułatwia wybór prezentu.

W przypadku relacji typowo biznesowych trzeba zachować bardziej oficjalny ton. Prezent warto zatem dopasować do charakteru pracy danej osoby lub jej pasji. Im bardziej uniwersalny podarunek, tym lepiej!

Charakter osoby obdarowywanej

W wyborze prezentu w formie przeżyć pomoże nie tylko znajomość zainteresowań drugiej strony, lecz również uwzględnienie jej charakteru. Czy mamy do czynienia z kimś, kto wyznaje zasadę, że od odważnych świat należy i wszystkiego w życiu trzeba spróbować, czy raczej ryzyko i adrenalina nie są takiej osobie bliskie? To zdecydowanie ułatwia wybór podarunku.

Odważnym i żądnym przygód radość sprawi voucher na skok ze spadochronem dostępny na stronie https://prezentmarzen.com/skok-ze-spadochronem/, bądź szybką jazdę sportowym autem. Tym, którzy wolą pozostać na ziemi i również tym, którzy cenią sobie spokój, relaks i chwile wytchnienia tylko dla siebie, lepiej podarować np. voucher na relaksujący zabieg, ciekawy kurs, degustację bądź wycieczkę w wyjątkowe miejsce.

Na to zwróć uwagę!

Kategorii prezentów w formie przeżyć, wspomnień i doświadczania nowych rzeczy jest całe mnóstwo. Nietrudno dostosować je do okazji, zainteresowań czy płci danej osoby. Nie można jednak zapominać o praktycznych kwestiach, które są równie ważne podczas dobierania tego typu podarunku. O czym należy pamiętać?

O na tyle długim terminie pozwalającym na wykorzystanie vouchera, aby obdarowywana osoba nie miała problemu ze znalezieniem czasu na jego realizację. Warto także uwzględnić lokalizację, w której możliwe będzie wykorzystanie podarunku, oraz ewentualną konieczność przygotowania się uczestnictwa w danym wydarzeniu.

Powyższe wskazówki stają się nieocenioną pomocą w wyborze prezentu w formie przeżyć.

 

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge