Idealna torba dla mamy

0
137

Torebka to element, który znajduje się w każdej kobiecej garderobie. Mała czy duża, wyrazista i rzucająca się w oczy, czy też klasyczna, elegancka, przede wszystkim funkcjonalna. Wybór na rynku jest duży i niezależnie od stylu, jaki jest nam bliski, z powodzeniem znajdujemy coś dla siebie.

Na zupełnie inne cechy toreb i torebek, uwagą zwracają mamy. Tu już nie może być tylko estetycznie, ciekawie i tanio. Liczy się połączenie funkcjonalności, z dobrym materiałem, wygodą użytkowania, ale nie zapominając o tym, iż mama wciąż jest kobietą, która chce wyglądać modnie.

Cechy idealnej torby dla mamy

Zakup torby, która przyda się podczas spacerów, jak i wyjazdów, winien być przemyślanym. Będąc matką trzeba znaleźć miejsce nie tylko na swoje drobiazgi i rzeczy, które zawsze ma się pod ręką, ale i sporo przedmiotów potrzebnych dziecku.

Torba musi łączyć w sobie funkcjonalność, trwałość i estetykę wykonania. Dobrze jest zwrócić uwagę nie tylko na jej pojemność, ale i liczbę oraz rozmieszczenie poszczególnych przegródek. Duża torba, w której znajdzie się tylko kieszonka na telefon, ewentualnie jakaś przegródka oddzielona siateczką spowoduje, że we wnętrzu będzie panował istny chaos. Im większa liczba przegródek tym lepiej, choć nie popadając ze skrajności w skrajność.

Rozmieszczenie jest ważne, by zachować swego rodzaju higienę. Rzeczy dla dziecka, które wiążą się z karmieniem bądź przewijaniem, nie powinny znajdować się tuż obok telefonu, dokumentów, portfela. Wystarczy chwila nieuwagi, by coś rozlać, ubrudzić i mamy kłopot.

Trwałość i jakość materiału

Materiał, z którego wykonana jest torba powinien być trwały. Znosić będzie nie tylko ciężar mnóstwa rzeczy umieszczanych w środku, ale i zmagać się będzie ze stawianiem na ziemi, na podłodze, w różnych miejscach, gdzie łatwo o uszkodzenie. Tutaj przydają się również stopki/nóżki na spodzie torby, by nie uległa zbyt szybko zniszczeniu, ale i dla wygody jej użytkowania.

Materiał powinien być odporny na wilgoć oraz zabrudzenia, a do tego łatwy do utrzymania w czystości. Równie mocny powinien być pasek, który ma utrzymać całą torbę, gdy będziemy ją przewieszać przez ramię bądź ramę wózka. Problem z urywającymi się „uszami” torebek lub paskami, które niszczą torebki, zna każda kobieta. W przypadku matek nie można pozwolić sobie na taką wadę.

Elementy dodatkowe

Każda torba oferuje inne wnętrze. W zależności od producenta oraz tego, czego tak naprawdę potrzebujemy. Jest sporo gadżetów/dodatków, które producenci montują czy też dodają do toreb dla mam. Mogą ów podwyższać cenę zakupu, ale warto zastanowić się nad nimi. Termiczny pokrowiec na butelkę zamykany elastycznym ściągaczem, mata do przewijania, odpinane kieszenie na zaczepy, które mogą posłużyć do umocowania kluczy. Takie drobiazgi są bardzo przydatne.

Z elementów dodatkowych, które powinny interesować nas na pierwszym miejscu, wymienić warto mocowania paska do wózka. Dzięki temu regulowany, długi pasek sprawdzi się, gdy torbę chcemy przerzucić przez ramię, ale i na samej ramie wózka. Torba nie będzie spadać podczas wyjmowania z niej różnych rzeczy.

Estetyka i dopasowanie do stylizacji

Pod względem estetyki torby dla mam są coraz bardziej finezyjne, ale i można znaleźć te całkiem klasyczne. Mniej bądź bardziej zdobione, w zależności od upodobań. Nawet wykonane ze skóry, eleganckie, na pierwszy rzut oka nie wyglądające wcale na kufer tajemnic, który kryje w sobie aż tyle miejsca, przegródek i dodatków.

Estetyka jest ważna i pozwala dobrać torebkę pod kolor wózka czy też najczęściej komponowanych stylizacji. Warto pomyśleć o takiej, która będzie na tyle uniwersalna, by nawet tata na spacerze nie wstydził się z nią wyjść.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge