Garnki ze stali nierdzewnej do Twojej kuchni

0
168

Garnki ze stali nierdzewnej to bardzo często polecane akcesoria kuchenne. Trwałe, wygodne w użytkowaniu, pozwalające na zdrowe gotowanie. Do tego wysoce estetyczne i pasujące praktycznie do każdej kuchni. Zdecydowanie są warte swojej ceny, ale musimy wiedzieć, co wybieramy. W jaki sposób interpretować oznaczenia na tych produktach, które zadecydują o satysfakcjonującym zakupie.

Zalety i wady garnków ze stali nierdzewnej

Zacznijmy od oznaczenia, które spotykamy na tychże garnkach – 18/8 lub 18/10, a które niestety często niewiele nam mówią. Pierwsza liczba oznacza procentową zawartość chromu, druga zaś mówi o zawartości niklu. Ta informacja może być istotna dla osób, które są uczulone na nikiel.

Akcesoria kuchenne ze stali nierdzewnej są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz twarde. Użytkowanie metalowych sztućców w garnkach stalowych, to praktycznie żadna szkoda dla wewnętrznej powłoki. Dno i ścianki naczyń stalowych są idealnie równe. Nie trzeba martwić się o to, że nasz garnek odkształci się pod wpływem wysokiej temperatury. Takie ryzyko nie istnieje.

Dużą zaletą jest możliwość użytkowania akcesoriów kuchennych tego typu, praktycznie na wszystkich kuchenkach, także indukcyjnych. Mamy do czynienia z wysoką jakością, którą oferują również akcesoria kuchenne dostępne pod adresem https://dogotowania.pl/.

Prosta konserwacja, łatwy sposób czyszczenia i maksymalna wygoda użytkowania. Do tego estetyka wykonania. Wygląd, który sprawia, ze garnki ze stali nierdzewnej stają się eleganckim dopełnieniem każdej kuchni.

Wadą na pewno jest słabe przewodnictwo cieplne. Czasami dno nagrzewa się mocniej, w porównaniu do ścianek bądź odwrotnie. Choć i na tę okoliczność producenci znajdują rozwiązanie, stosując potrójne dna z warstwą aluminium.

Trzeba się liczyć ze znacznie większą wagą, jak i wyższą ceną niż innych produktów. Te wady to jednak stosunkowo niewiele biorąc pod uwagę, na jak wiele można liczyć.

Stal błyszcząca czy matowa?

Do wyboru mam garnki ze stali nierdzewnej, które są matowe oraz błyszczące. Który wybór będzie lepszym? Akurat ten aspekt zależy w dużej mierze od naszych upodobań i gustów. Najważniejszym podczas wyboru wciąż powinna być jakość wykonania. Nierzadko marka, bo to właśnie produkty pochodzące od sprawdzonych i znanych źródeł, oferują najwyższą jakość.

Wydają się być zbyt drogie? Szybko przekonamy się, że taki zakup, to inwestycja. W trwałość, odporność i możliwość użytkowania przez długie lata, bez zbędnych uszkodzeń i niszczenia produktów tego typu.

Na zakupach

Wybierając się do sklepu weźmy pod uwagę własne potrzeby i na tej podstawie dobierzmy rodzaj oraz rozmiar garnków, a także ich ilość. W naszej kuchni nie muszą zagościć tylko i wyłącznie akcesoria kuchenne ze stali nierdzewnej. Do niektórych potraw lepiej sprawdzą się produkty emaliowane.

Łączmy w swoim kuchennym wyposażeniu produkty o odmiennych właściwościach, różniące się wykonaniami i możliwościami zastosowania. W ten sposób zyskujemy na różnorodności, a na pierwszym miejscu, możliwościach zdrowego gotowania.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge