Formy do pieczenia silikonowe – nowoczesna alternatywa

0
150

Silikon kuchenny coraz częściej gości w naszych wnętrzach, bo praca z nim jest czystą przyjemnością. Bezwonny, bezpieczny dla produktów spożywczych, lekki i elastyczny. Służy do produkcji form do pieczenia, ale i szeregu rozmaitych akcesoriów kuchennych. Dostępność szerokiej palety kolorystycznej sprawia, że takie wykonania można wpisać w dowolną aranżację. Przy okazji dzieci mają frajdę, gdy mogą pomóc w kuchni i samodzielnie przygotować śniadanie lub ciasteczka do pieczenia, w fantazyjnych kształtach. Czym jeszcze wyróżniają się takie wykonania?

Silikon kuchenny – rozwiązanie doskonałe

Silikonowe produkty są droższe od tradycyjnych wykonań, jak chociażby aluminiowych blaszek czy metalowych akcesoriów. Nie da się jednak ukryć, że za ich ceną kryje się dużo zalet, wysoka jakość i trwałość, jakich nie zaoferują nam praktycznie żadne inne wykonania. Silikonowe wykonania to także największy wybór form do pieczenia, małych foremek na muffinki, kształtnych propozycji, by stworzyć oryginalne wypieki. Kolorystyka pozwala zadowolić najbardziej wymagających. Próżno szukać tak dużej różnorodności wśród innych wykonań.

Najchętniej stawiamy na formy do pieczenia silikonowe, ponieważ nie wymagają wykładania papierem do pieczenia czy smarowania tłuszczem i podsypywania mąką, by uchronić wypieki przed przywarciem. W silikonowych formach każde ciasto zostaje równomiernie wypieczone, a wyjęcie go na talerz bez uszkodzenia, jest dziecinnie proste, za sprawą elastycznej formy.

Silikonowa forma nie wydziela zapachów, niezależnie od temperatury, jaka na nią oddziałuje. Poza tym nie przejmuje aromatów produktów spożywczych, które do niej trafiają. Można upiec ciasto, formę umyć i za chwilę wstawić do pieczenia aromatyczny pasztet. Do tego w formie bez problemu będziemy mrozić, a gdy zajdzie taka konieczność, skorzystamy z pomocy kuchenki mikrofalowej. Po tak intensywnych działaniach silikonową formę umyjemy ręcznie z zastosowaniem zwykłego płynu do mycia naczyń bądź umieścimy ją w zmywarce.

Dopasuj kształt do rodzaju wypieku

Na rynku znajdziemy formy silikonowe do babek, tradycyjnych biszkoptów czy małych muffinek. Do tego można zakupić foremki w różnych kształtach. Tworząc wypieki wpisujące się w klimat świąt, pozwalające słodkim lub słonym wykonaniem nawet wyrazić uczucia, tworząc ciasto w kształcie serca. Z tych propozycji z radością skorzystają dzieci, które będą mogły samodzielnie przygotować ciasto i wybrać, w jakim kształcie będą ich ciasteczka lub babeczki. A na koniec z zastosowaniem również silikonowych akcesoriów, ozdobią je wedle uznania!

Mamy możliwość zastosowania form, które zagoszczą w kuchni na długi czas, a wyższa cena przestanie być wadą, gdy przekonamy się, jak wiele możliwości oferuje kuchenny silikon.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge