Fit weekend – wydarzenia, na których warto być

0
118

Fit weekend to ostatnio dość popularne wyrażenie, jakie lawiruje między różnymi osobami. Każdy może jednak inaczej je interpretować. Dla jednych będzie to weekend spędzony na diecie i ciężkich treningach, dla innych zaś po prostu aktywność sportowa, na którą brakuje czasu w ciągu tygodnia. Jest także grupa osób, dla których fit weekend to nic innego, jak sportowe wydarzenia. A tych w kraju jest niemało i każdy – od najmłodszych, po najstarszych – może znaleźć coś dla siebie. Na co warto zwrócić uwagę?

Fit weekend – z aktywnością w tle

Weekendy upływające pod znakiem aktywności fizycznej trafiają w gusta wielu z nas. Tym bardziej, że do wyboru mamy mnóstwo wydarzeń, w których uczestniczą już nie tylko zawodowcy. Pojawia się coraz więcej propozycji dla amatorów, ale stawiających sobie coraz wyżej poprzeczkę, jak i dla całych rodzin. To ważne, bowiem już najmłodsi mają wpajane zdrowe nawyki, a wszystko to dzieje się pod otoczką przyjaznej atmosfery i zabawy. Aktywność przestaje kojarzyć się ze szkolnym obowiązkiem, a przybiera formę, która uczy i zachęca.

Propozycje dla każdego

Fit weekend to cała gama różnorodnych wydarzeń. Modne stało się ostatnio bieganie i w tej materii zadowolić można początkujących, średnio-zaawansowanych, jak i oczywiście zawodowców. Do tego całe rodziny, bo niemała liczba wydarzeń bazujących na bieganiu, zostaje opracowana także z myślą o maluchach. Dorośli mogą się ścigać na długich dystansach, walczyć ze sobą, swoimi słabościami, jak i ostatecznie dążyć do wymarzonych czasów na mecie. Maluchy trzymane za rękę przez rodziców, również ścigają się, ale w zupełnie niezobowiązującej atmosferze. To zabawa, w której każde dziecko jest wygrane i czuje się zachęcone, by podejmować aktywność fizyczną.

Dla miłośników tańca

Tuż obok biegania niesłabnącą popularnością cieszą się zajęcia taneczne. I ponownie mamy ogromny ich wybór, który zaczyna się na tradycyjnych kursach tańca, a kończy na zajęciach łączących w sobie elementy fitnessu z różnymi gatunkami tańca. Możemy liczyć na to, że przez cały rok, każdego miesiąca, a niekiedy weekend po weekendzie, odbywać się będą taneczne wydarzenia, dostępne dla każdego.

Coś dla wymagających

Ci z nas, którzy z amatorstwa póki co nie przeszli na zawodowstwo, ale mają na swoim koncie niemałą liczbę sukcesów w zawodach amatorskich, skorzystają z propozycji wydarzeń mających formułę profesjonalnych zawodów. Mowa jednak o takich imprezach, gdzie o nagrody mogą walczyć także amatorzy, choć spełniający już wyższe kryteria uczestnictwa.

Fit weekend? Skorzystajmy z wydarzeń, jakie organizowane są każdego roku. Znajdźmy dyscyplinę dla siebie bądź całej rodziny i przekonajmy się, że to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge