Ferie zimowe z dziećmi – gdzie wyjechać na wypoczynek?

0
138
Ferie zimowe z dziećmi

Po półrocznej, ciężkiej pracy nadchodzi czas wypoczynku i wytchnienia od szkoły, a ty nadal zastanawiasz się, gdzie wyjechać na ferie zimowe z dziećmi? Szeroka oferta, która zewsząd do nas napływa,  rzeczywiście może sprawić, że trudno będzie wybrać najlepszą formę wypoczynku. Zwłaszcza jeśli planujecie spędzić ferie rodzinnie, a każdy z członków twojej rodziny ma odmienne hobby i upodobania.

Ferie zimowe z dziećmi czy bez

Natłok obowiązków, jaki towarzyszy współczesnym rodzicom sprawia, że często spędzamy z dziećmi zdecydowanie za  mało czasu. Trudno niekiedy wygospodarować choćby chwilę na spokojną rozmowę z dzieckiem, a co dopiero na wspólne wyjście do kina, czy aktywne spędzanie czasu poza domem. Tym bardziej warto spędzić ferie zimowe z dziećmi. Jeśli odpowiednio wszystko zaplanujecie, nie ucierpi na tym praca zawodowa, a wy będziecie mieć okazję pobyć dłużej ze swymi pociechami i zacieśnić rodzinne więzi.

Jeśli jednak rzeczywiście wspólny wyjazd nie jest możliwy, warto wybrać dla dzieci zimowiska zgodne z ich zainteresowaniami. Te dwa tygodnie przerwy w nauce, powinny być dla dziecka okazją do wypoczynku, zabawy i zebrania sił na cały następny semestr szkolny. Zatem, jeśli planujesz w ferie pracować i musisz zapewnić dziecku w tym czasie opiekę, wyjazd na ferie zimowe będzie dobrą opcją tylko pod warunkiem, jeśli rzeczywiście sprawi twojemu dziecku radość. Niestety rodzice często o tym zapominają i na siłę uszczęśliwiają swoje pociechy zimowiskami, które zupełnie nie odpowiadają im pod kątem ich zainteresowań. Dlatego, zanim zdecydujesz za dziecko, porozmawiaj z nim, co sprawiłoby mu radość i jaka forma spędzania czasu najbardziej mu odpowiada.

Gdzie wyjechać na ferie zimowe z dziećmi

Jeśli zdecydujesz się jednak spędzić ferie zimowe z dziećmi, czeka na was szeroka oferta turystyczna zarówno w kraju, jak i za granicą. Pamiętaj jednak, że i w tym przypadku powinnaś porozmawiać z dziećmi o tym, jak chcieliby spędzić czas i gdzie wyjechać. Jeżeli wybierzecie taką formę wypoczynku, która odpowiada wszystkim członkom rodziny, wtedy wrócicie wypoczęci i zadowoleni. Jeśli natomiast wszyscy będą musieli podporządkować się jednej osobie, trudno będzie mówić o udanym wypoczynku.

Ferie zimowe z dziećmi w górach

Góry to chyba najczęściej wybierany kierunek na ferie zimowe z dziećmi. Jeśli twoja pociecha uwielbia narty, wyciągi oraz zabawy na śniegu, powinnaś rozważyć właśnie tę opcję. W zimie możesz wybrać znane i oblegane przez turystów narciarskie kurorty lub nieco spokojniejsze, mniejsze miejscowości.

Ferie zimowe nad morzem

Coraz większą popularnością cieszy również morze. Co ciekawe i tam znajdziesz trasy narciarskie i wyciągi. Możesz też wybrać się z dziećmi na spacer po plaży, by pokazać im, jak inny jest to krajobraz od tego, jaki zapamiętali z letnich wakacji. Morze skute lodem robi niesamowite wrażenie.

Zimowiska w parku wodnym

Nie od dziś wiadomo, że większość dzieci uwielbia wodę. Jeśli tak jest również w przypadku twoich pociech, możesz im zaproponować wspólny wyjazd do aquaparku. Większość dzieci na wieść o takich zimowiskach nie posiadałaby się z radości.

Powyżej przedstawiłam moje propozycje na ferie zimowe z dziećmi. A jak ty planujesz spędzić ten czas z pociechami?

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge