Dlaczego warto chodzić na basen?

0
75

Nielubiana, tzw. skórka pomarańczowa, do tego za dużo kilogramów i mało jędrne ciało. Niemała liczba pań po zimie zaczyna rozważać, w jaki sposób uporać się z takimi mało estetycznymi efektami. Jedna z sensownych odpowiedzi, to wizyty na basenie! Pływanie wpływa korzystnie na wiele układów w organizmie ludzkim, a dla pań jest wręcz zbawienne, jeśli pod uwagę weźmiemy kwestie urody i zgrabnej sylwetki. Dlaczego warto pływać?

Sport to zdrowie!

Niezależnie od wagi, z jaką się zmagamy, pływanie jest dla każdego. To sport, który nie obciąża stawów, pozwala ćwiczyć całe ciało. Pracują wszystkie mięśnie i kręgosłup. Na ten rodzaj aktywności fizycznej może sobie pozwolić praktycznie każdy, niezależnie od schorzenia, z jakim się zmaga. A przecież nie ma nic przyjemniejszego niż połączenie miło spędzonego czasu z korzyścią dla organizmu.

Nie trzeba umieć pływać, by wybrać się na basen. To tutaj znajdziemy instruktorów, którzy krok po kroku nauczą nas, jak się poruszać w wodzie, a potem pływać, i to coraz sprawniej! Ponadto poza pływaniem możemy liczyć na szereg różnorodnych zajęć, nawet dla kobiet w ciąży. Warto spróbować aerobiku czy zumby w wodzie. Ten ostatni rodzaj „pływania”, panie wręcz pokochały! Kojąca, ale energiczna muzyka, ćwiczenie ciało, jednak bez wysiłku, na który w niektórych stanach, nie można sobie po prostu pozwolić. Wymodelowana sylwetka wita nas szybciej, niż mogłoby się wydawać.

Pływania dla ciała i umysłu

Pływanie odpręża, to pewne. Poza tym ruchy wody doskonale działają na ciało, na skórę. Czynią je bardziej jędrną i pozwalają skutecznie uporać się z cellulitem, czyli wspomnianą, znienawidzoną „skórką pomarańczową”. Poprawia się funkcjonowanie układu krążenia. Mamy lepszą kondycję, a na takiej aktywności korzysta także nasz umysł. Pływanie bowiem doskonale relaksuje. To czas, który płynie szybko, bo ani się obejrzymy, a już trzeba wracać.

Pływanie nie obciąża stawów, ale jednocześnie opór wody powoduje, że ćwiczą wszystkie mięśnie. Nawet osoby z nadwagą czy wręcz na granicy otyłości, które poza dietą muszą wybrać jakiś sport, z powodzeniem mogą postawić na basen.

Zabierzmy ze sobą przyjaciółkę, koleżankę, a nawet całą rodzinę! Ten czas będzie wyjątkowo spędzony, doskonale spożytkowany i z korzyścią dla naszego ciała oraz zdrowia. Zyskamy na coraz ładniejszej sylwetce i to akurat przed wakacyjnym wyjazdem. Wyjścia na basen nie są kosztowne. To jeden z tych sportów, który należy do najtańszych, bo potrzebny nam jedynie strój kąpielowy i karnet na basen. Przekonajmy się sami, jak wiele plusów niesie ze sobą pływanie.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge