Dlaczego bielizna jest tak ważna? – przekonaj się sama!

0
25

Na targach, w marketach, sklepach z odzieżą i oczywiście sklepach stricte bieliźniarskich. Bieliznę dziś zakupić możemy wszędzie, a rozstrzał cenowy jest tak duży, że trudno zdecydować, na co postawić. Niestety najczęściej wygrywa cena, choć kosztem jakości. W końcu wydać kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset złotych na figi czy stanik, to jednak dużo. Ostatecznie niestety decydujemy się nie tylko na niską jakość, ale i niedopasowane rozmiary. Czy w takiej bieliźnie można czuć się dobrze?

Dopasowany rozmiar – większa pewność siebie

Przewrotnie zacznijmy od tego, w jaki sposób wpływa na nas dobrze dopasowana bielizna. Choć to ten element garderoby, którego na pierwszy rzut oka nie widać, to jednak ma ogromny wpływ na to, jak na ciele prezentuje się ubranie. Widoczne szwy, źle układająca się bluzka czy spódnica, a do tego marszczące się spodnie w miejscach, w których wcale nie chcemy, by się marszczyły. Ani to ładne, ani wygodne.

Estetyka mówiąc kolokwialnie – leży. Podobnie jest z naszym samopoczuciem. Źle dopasowana bielizna uwiera, drapie, nie trzyma się na swoim miejscu, więc zaczyna irytować i frustrować. Do tego dokłada się myśl o źle ulokowanych pieniądzach. Choćby była to niewielka kwota, to przecież nie lubimy wyrzucać pieniędzy w błoto. O pewności siebie nie ma mowy, bo w głowie ciągle jawi się myśl, że jest po prostu źle, pod każdym względem.

Kwestie zdrowotne równie ważne

Nie zapominajmy o kwestiach zdrowotnych. Najczęściej mamy problem z dopasowaniem stanika. Zły rozmiar powoduje, że jest nie tylko niewygodnie. Ramiączka uwierają, dół wcale nie trzyma dobrze piersi, więc pojawia się ból kręgosłupa. By go złagodzić, zaczynamy się garbić. Następny dzień zaplanowałyśmy trening. Nieodpowiednio dobrany biustonosz sprawia, że nasze piersi dosłownie skaczą podczas każdego ruchu. Rozciągają się więzadła i ponownie pojawia się ból, jeszcze większy!

A co z figami? Tutaj łatwiej o odpowiedni rozmiar. Gorzej z materiałami i krojami, które wybieramy. Nietrudno o obtarcia, odparzenia, a nawet częstsze zmagania z zakażeniami intymnymi. A przecież wystarczy tak niewiele, by zadbać o swoje ciało…

Niewiele, czyli myślę na zakupach!

Wybierając się na zakupy bielizny, wystarczy nie kupować na oko. Zawsze warto przymierzyć bieliznę, skoro mamy taką okazję. Skorzystać również z pomocy osoby, która jest nie tylko sprzedawcą, ale i doradcą, najpewniej wiedząc o bieliźnie tyle, że nawet do głowy by nam nie przyszło.

Czas poświęcony na zakupy, przymiarki i porady, wybór padający na bieliznę w przystępnych cenach, ale jednak odpowiednią jakościowo i oczywiście rozmiarowo, zaowocuje świetnym wyglądem i pewnością siebie, której do tej pory było nam brak.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge