Dla wegan, wegetarian, sportowców i nie tylko – catering dietetyczny

0
5

Trzymać się postawionych sobie założeń w temacie diety, jest naprawdę trudno. Mamy jednak do wyboru niemałą liczbę propozycji jadłospisów, które będą tak smaczne, jak i zdrowe. Sprawa nieco się komplikuje, gdy na dietę chcą się zdecydować osoby intensywnie trenujące, weganie, wegetarianie i ci wszyscy, którzy z różnych powodów, nie mogą spożywać określonych produktów spożywczych. Czy katering dietetyczny jest w stanie sprostać takiemu wyzwaniu?

Trenuję, więc muszę jeść!

W diecie sportowców liczy się głównie białko, by budować masę, rzeźbić mięśnie, dać możliwość organizmowi na prawidłową regenerację. Niewiele dalej na liście istotnych składników znajdują się witaminy i minerały. Składniki, których sportowiec traci wraz z potem, podczas treningów, bardzo dużo. Codzienna dieta ma zatem ogromne znaczenie. I nie mówimy tu jedynie o profesjonalistach, dla których sport jest zawodem. Amatorzy, ale walczący o coraz wyższe pozycje nawet w lokalnych zawodach, także muszą skupić uwagę na swoim jadłospisie.

Mowa o wyższym zapotrzebowaniu na wspomniane substancje, ale i odpowiednich proporcjach. Posiłki muszą być wręcz idealnie zbilansowane, a przy tym zapewniać taką ilość kalorii, która jest w stanie pokryć ich dzienne wydatkowanie. Sportowiec nie ma łatwego życia, bo na tak skrupulatnie przygotowany jadłospis, zwyczajnie potrzeba czasu.

Swoją rolę w tym wypadku może odgrywać właśnie katering dietetyczny. Dieta pudełkowa dla sportowców, układana pod okiem profesjonalistów z dziedziny dietetyki. Można liczyć na posiłki skomponowane w taki sposób, by organizm sprawnie się regenerował, a przy tym, by można było uzyskać efekt pożądanej sylwetki. Nie wspominając o tak ważnych wynikach, których nie tylko bez treningu nie będzie, ale i bez właściwego sposobu żywienia.

Dla wegan i wegetarian

Osoby, które zdecydowały się na weganizm bądź wegetarianizm, nie mają łatwego życia. Wprawdzie w sklepach można znaleźć coraz więcej produktów komponowanych z myślą o nich, jednak oferta dalej nie jest pełna, a przy tym cenowo potrafi odstraszyć. Sęk w tym, że nie jedząc pewnych produktów spożywczych, potrzeba je zastąpić innymi. Musi się to odbywać w taki sposób, by przykładowo na diecie wegetariańskiej, przy pomocy innych artykułów dostarczyć takich samych wartości, jakie jest w stanie zagwarantować spożycie mięsa.

Samodzielne układanie jadłospisu bywa trudne, bo brakuje wiedzy i doświadczenia, jak zbilansować swoje posiłki. Zamiast się zamartwiać, ponownie można postawić na katering dietetyczny. Firmy cateringowe oferują bowiem całodniowe posiłki nie tylko dla sportowców czy osób chcących się odchudzić, ale i dla tej grupy odbiorców, która ze swojego codziennego jadłospisu wykreśla dość szeroką gamę produktów spożywczych.

Wygodnie, z oszczędnością czasu, a jednak wydatkami zbliżonymi do tych, jakie ponosimy samodzielnie robiąc zakupy i gotując. Catering dietetyczny – to jest to!

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge