Diety gwiazd – czy skuteczne i warte uwagi?

0
78

Diety gwiazd zaczynają nas szczególnie interesować w okolicach nowego roku. Mamy mnóstwo postanowień, a jednym z nich jest odchudzanie się. Najchętniej sięgamy po sprawdzone propozycje, dlatego na tapecie lądują porady wprost ze świata show biznesu. Nie patrzymy jednak na to, czy takie diety faktycznie przynoszą efekty i czy są dobre dla naszego organizmu. Szybko zapominamy o tym, że nad modelowymi sylwetkami gwiazd pracuje cały sztab ludzi, w tym… grafików. Na co musimy zwracać uwagę?

Diety gwiazd, które mogą szkodzić

Najlepszym sposobem na odchudzanie jest zmiana swoich nawyków żywieniowych. Bardzo wielu z nas przekonało się, że ograniczenie spożycia cukrów, wyłączenie fast foodów i napojów gazowanych, a do tego umiarkowana aktywność fizyczna, przynoszą efekty szybciej, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Diety gwiazd to niestety zupełnie inna bajka. Promowane są diety, które bazują na małej liczbie kalorii bądź wykluczaniu wielu składników z codziennego jadłospisu. Czym to się kończy?

Popularna stała się dieta bezglutenowa, na którą przechodzą nawet osoby zdrowe. Produktów nie brakuje, a i gwiazd zarówno z kraju, jak i zagranicznych, które promują ten „styl” odżywiania, zdecydowanie przybywa. Niestety dieta bezglutenowa wskazana jest u osób chorujących na celiakię bądź wykazujących nietolerancję glutenu. U tych z nas, którzy są całkowicie zdrowi, nie zaszkodzi i może wspomóc funkcjonowanie organizmu, ale… no właśnie, jest jedno ale. Niestety większość z tych, którzy na bezglutenowe żywienie przechodzą ze względu na modę, nieumiejętnie komponuje swój jadłospis. Kończy się to brakiem efektów, a nawet niedoborami poszczególnych substancji, tak ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Podobnie rzecz się ma z dietami niskokalorycznymi. Zdrowe i skuteczne? Oczywiście, ale przyznajmy sami przed sobą – czy na co dzień mamy czas na dokładne odmierzanie składników, liczenie kalorii i zastanawianie się, co można ze sobą połączyć, a czego nie? W tygodniu zawalonym obowiązkami domowymi, rodzinnymi i zawodowymi, to staje się niemalże nierealne.

Dietetyk na pomoc

Najrozsądniejsze podejście to wizyta u dietetyka, jeśli faktycznie zależy nam na uporaniu się zbędnymi kilogramami. Możemy również samodzielnie zadbać o swój jadłospis, ale nie poddając się propozycjom, jakie stanowią diety gwiazd, a stosując się do powszechnych zasad zdrowego żywienia. Do tego odrobina umiarkowanej aktywności fizycznej i można cieszyć się smukłą sylwetką, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego.

Diety gwiazd pozostawmy gwiazdom, które mają na to czas i pieniądze bądź sztab specjalistów naokoło siebie. My zaś zastanówmy się, co w naszym jadłospisie przysparza pustych kalorii.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge