Dieta cateringowa – skorzystaj z wiedzy i doświadczenia profesjonalistów

0
52

Moda na smukłą sylwetkę i zdrowy styl życia sprawiły, że coraz więcej osób zainteresowało się też uprawianiem sportu oraz dietetycznym, zgodnym z zasadami zdrowego żywienia przygotowywaniem posiłków. I choć stare porzekadło mówi, że „chcieć, to znaczy móc”, wiele osób narzeka na ograniczenia w postaci braku czasu i niewystarczającej wiedzy, by sprostać temu zadaniu. Jak możemy radzić sobie w czasach, kiedy natłok obowiązków nie zawsze pozwala wygospodarować wolną chwilę na samodzielne gotowanie, a w pobliżu próżno szukać restauracji z dietetyczną kuchnią?

Dieta cateringowa, często określana też mianem cateringu dietetycznego, diety pudełkowej lub fit cateringu pojawiła się na naszym rynku nie tak dawno temu. Dość szybko jednak zyskała swoich zwolenników, a to za sprawą licznych zalet, których nie można jej odmówić. W przeszłości korzystały z niej niemal wyłącznie znane osoby i celebryci (między innymi Ewa Chodakowska i Marcin Prokop), dziś jest to coraz więcej ludzi z różnych środowisk. Co przekonuje ich do tego rozwiązania?

Wiedza jest ważna

Okazuje się w utrzymaniu szczupłej sylwetki równie ważna, co determinacja jest też wiedza na temat tego, co wolno jeść, a czego należy unikać. I choć większość z nas doskonale wie, jakie produkty należą do zdrowych i pożądanych w naszej kuchni, a jakie zdecydowanie nie są nam potrzebne, nie zawsze okazuje się to wystarczające. Istotne jest przecież również to, by wiedzieć, jak łączyć poszczególne składniki, aby nie ograniczać przyswajalności ważnych witamin i minerałów, jak liczyć wartość energetyczną spożywanych posiłków oraz dostosowywać dietę do indywidualnych potrzeb każdego z nas.

A może zapytam dietetyka?

Przytoczone powyżej argumenty sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług dietetyka. Specjalista może doradzić w kwestii zdrowego żywienia, a nawet ułożyć dla zainteresowanego dopasowane do jego potrzeb i preferencji menu. Oprócz indywidualnych konsultacji istnieje jeszcze inne rozwiązanie, które jest o tyle wygodne, że oprócz dostępu do wiedzy specjalisty, daje też możliwość korzystania z przygotowywanych zgodnie z tą wiedzą posiłków i dostarczania ich pod wskazany wcześniej adres. Jak nietrudno się domyślić mowa tu o cateringu dietetycznym.

Usługi w ramach cateringu

Wiele osób sądzi, że usługa cateringu dietetycznego polega wyłącznie na przygotowywaniu i dowozie do klienta dietetycznych posiłków. W rzeczywistości jest to nieco bardziej skomplikowane. Aby posiłki zostały przygotowane, wcześniej musi zostać ułożone menu. Nad tym pracuje dietetyk, a nierzadko kilku dietetyków z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Uwzględnia odpowiednią kaloryczność posiłków, dba o to, by dieta została właściwie zbilansowana i by nie zabrakło w niej żadnych, istotnych składników. Dopiero kiedy menu zostanie już ułożone, pracę nad nim przejmują zatrudnieni w firmie cateringowej kucharze. Na podstawie skomponowanych wcześniej jadłospisów przygotowują zdrowe i apetyczne posiłki. Na koniec te dostarczane są przez pracownika firmy wprost to klienta.

To jednak jeszcze nie wszystko. W ramach usługi cateringu dietetycznego niektóre firmy umożliwiają też swoim klientom konsultację z zatrudnionym w ich szeregach dietetykiem. Podczas takie rozmowy można rozwiać wiele wątpliwości i uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Różni ludzie – różne potrzeby

Z cateringu dietetycznego może korzystać wiele osób, które niekiedy diametralnie różnią się od siebie pod względem potrzeb żywieniowych. Możliwość taka istnieje, ponieważ w ramach usługi można wybrać jedną spośród kilku rodzajów diet. Dla przykładu może to być dieta wegetariańska, wysokobiałkowa, bezglutenowa i wiele innych.

Gdzie szukać cateringu dietetycznego?

Firmy cateringowe niemal zawsze mają swoje strony internetowe, za których pośrednictwem można się z nimi kontaktować. Zanim jednak to zrobimy, warto sprawdzić rzetelność firmy. W tym celu można zapytać, czy wśród znajomych jest ktoś, kto korzystał z jej usług. Warto też zadzwonić bezpośrednio do firmy i zapytać, jakie opcje dietetyczne oferuje i czy przy komponowaniu menu brał udział dietetyk. O rzetelności firmy często świadczy szerokie grono zadowolonych klientów. Ich opinie zazwyczaj dostępne są online.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge