Dieta bez glutenu i laktozy dla urody

0
92

Dieta bez glutenu i laktozy to dziś połączenie, które coraz częściej występuje w naszym jadłospisie. Wykluczamy te dwa składniki ze swoich potraw z różnych względów. Jedni z nas mają nietolerancję glutenu bądź zmagają się z celiakią, inni zaś wykazują nietolerancję laktozy. Trzecia grupa osób to te, które świadomie rezygnują z substancji, jakie niekoniecznie dobrze wpływają na ich układ pokarmowy. Jak się ma stosowanie takiej diety do naszej urody, stanu skóry, włosów czy paznokci? Sprawdzamy!

Dieta bez glutenu i laktozy – kaprys czy potrzeba?

Każdy z nas, kto zmaga się z jakąkolwiek nietolerancją czy alergią pokarmową, doskonale zna uciążliwość pojawiających się objawów, po zjedzeniu danego artykułu spożywczego. Nietolerancje i alergie pokarmowe mają to do siebie, że zaczyna szwankować układ pokarmowy. A stąd już prosta droga nie tylko do zmian zachodzących wewnątrz organizmu, ale i na zewnątrz. Jest to sytuacja analogiczna do problemów ze skórą głowy. Choć schorzenie obejmuje skórę, to jednak objawy widoczne są na włosach i nie tylko.

Dieta bez glutenu i laktozy nie jest dziś zatem kaprysem czy fanaberią tych z nas, którzy lubią wydawać pieniądze. To nie moda, a potrzeba wykluczania z jadłospisu tych artykułów, które nie sprzyjają naszemu organizmowi. Możemy zmagać się bowiem z gorszą kondycją skóry, włosów i paznokci. Mamy problemy z ich pielęgnacją, pomimo stosowania najlepszych, naturalnych preparatów kosmetycznych. Co gorsza, problemy te pogłębiają się z czasem, mimo zastosowania farmakologii. Gdzie szukać przyczyny?

Jesteś tym co jesz”

To powiedzenie wiele mówi o naszym organizmie. Jakiekolwiek zaburzenia związane ze schorzeniami, nietolerancjami, alergiami i uczuleniami, od razu są widoczne na zewnątrz. Gdy pojawiają się zaburzenia wchłaniania poszczególnych składników odżywczych, np. ze względu na nietolerancje czy alergie, naturalne bariery ochronne organizmu działają znacznie gorzej. Nieodżywione komórki tracą na swojej kondycji. Co za tym idzie, skóra staje się ziemista, przesuszona i problematyczna w pielęgnacji. Dolegliwości żołądkowe kończą się deficytem minerałów i witamin, które tracimy podczas biegunek czy wymiotów. Ponownie cierpi nasza skóra, włosy i paznokcie, a także zęby. Dieta bez glutenu i laktozy może pomóc, bo jesteśmy w stanie przywrócić prawidłowe mechanizmy metabolizmu.

Gdy wszystkie substancje odżywcze mają szansę wchłonąć się do układu krwionośnego i zostać sprawnie przetransportowanymi do poszczególnych komórek, to co jest naszą wizytówką – skóra, włosy, paznokcie, uzębienie, zaczynają wyglądać zdrowo. Jeśli testy na nietolerancje wykażą, że nie jest dla nas wskazany gluten czy produkty laktozowe bądź po dwóch tygodniach, kiedy to sami wykluczamy te dwa składniki ze swojej diety, zaczynamy czuć się lepiej – mamy już pewność! Dieta bez glutenu i laktozy jest remedium na powstałe problemy.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge