Dekoracje w kuchni – niecodzienne pomysły

0
121

Dekoracje w kuchni są w stanie odmienić nawet najbardziej banalną i nudną przestrzeń. Nie musimy jednak decydować się na produkty typowo ozdobne. Wiele z elementów, które służą nam do codziennego użytku, można wykorzystać w zupełnie inny sposób. Sprawić, że poza funkcjonalnością zaoferują ciekawy efekt wizualny bądź też w ogóle staną się kuchennymi ozdobami. Co znajdziemy na rynku, a co warto przekształcić w uroczą ozdobę kuchni?

Dekoracje w kuchni – oryginalna deska kuchenna

Do czego służy deska kuchenna raczej nie trzeba nikogo uświadamiać. Mamy dostęp do propozycji, które są niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu, łatwe do utrzymania w czystości, a do tego wpisujące się w klimat kuchennych wnętrz. Jeśli dobrze poszukamy, to znajdziemy także propozycje desek, które idealnie oddadzą nasze upodobania hobbystyczne.

Deska kuchenna, która do złudzenia przypomina płytę główną komputera bądź płytę winylową, to wykonania mogące stanowić oryginalne dekoracje w kuchni. Sami zadecydujemy, czy posłużą nam co codziennego użytku, czy też wolimy, by zdobiły kuchenne wnętrze informatyka, a może zapalonego muzyka.

Można liczyć na wysokie jakościowo wykonania. Świetnie odwzorowane kształty, kolory i szczegóły, dzięki czemu tego typu deski do złudzenia przypominają wybrane elementy, ale i zachowują swoje walory użytkowe.

Szklane pojemniki

Szklane pojemniki kupujemy, by móc przechować aromatyczne przyprawy, wyraziście pachnącą kawę czy też sypkie produkty, które wymagają szczelnych zamknięć. To wygodny sposób na przechowywanie, gwarancja zachowania terminu przydatności do spożycia danych produktów, a do tego estetyczny wygląd.

Choć głównie chodzi o funkcje praktyczne, to nic nie stoi na przeszkodzie, by szklane pojemniki zaczęły odpowiadać za dekoracje w kuchni. W sklepach z wyposażeniem i ozdobami do domu, znajdziemy sporo barwnych kamyków, kryształków czy rozmaitych wsadów. Uzupełnimy nimi szklane pojemniki, ustawimy na parapecie, szafce czy na blacie roboczym. Na pewno będą pięknie się prezentować, a w zależności od tego, co w nich umieścimy, urozmaicimy aranżację rustykalną, prowansalską, industrialną i każdego innego rodzaju.

Kolorowe i kształtne kostki do lodu

Przyszedł czas na dekoracje, ale w nieco innym wydaniu. Przecież ozdobą kuchni i każdej domowej imprezy może stać się wyjątkowy drink. Nie chodzi tylko o jego smak czy sposób podania. Wiele z gatunków alkoholi należy podawać schłodzonych, by oferowały maksimum swoich walorów. Postawmy zatem na kolorowe kostki do lodu bądź kostki kamienne. Wygodne w użyciu, wielokrotnego zastosowania, a w szklankach z napojami procentowymi, prezentujące się w wyjątkowy sposób.

Dekoracje w kuchni pozostawiają nam duże pole do popisu. Sprawdźmy, czy produkty, które już goszczą w naszych wnętrzach, nie mogą być w inny sposób użytkowane – jako ozdoby. Efekty końcowe zaskoczą!

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge