Czajniki emaliowane – klasyka we współczesnym wydaniu

0
185

Kuchenne urządzenie, które obowiązkowo musi zająć zaszczytne miejsce w naszych kuchniach, to czajnik. Jego kształt, zdobienia, barwne motywy i fikuśne uchwyty, znacząco zmieniły się w stosunku do wykonań, które wesoło witały nas w domach dziadków. Na uwagę ponownie zasługują czajniki emaliowane, bo dodają szyku kuchni. Wpisują się w aranżacje różnego rodzaju, czyniąc je przyjaznymi i wesołymi. Czym tak naprawdę nas zaskakują?

Gwiżdżę na to!

Pod względem wizualnym zdecydowanie wygrywają ze swoimi elektrycznymi odpowiednikami. One po prostu mają w sobie to coś. Czarne w duże, białe grochy, beczułkowate z kwiatami czy klasyczne, jednokolorowe, mocno błyszczące. Ta szeroka paleta wykonań sprawia, że tak naprawdę chciałoby się mieć na każdy dzień tygodnia inny czajnik. By pasował do naszego nastroju, ale i poprawiał go. Nie sposób w końcu oderwać wzroku od fikuśnych uchwytów, przeciągle wołających o zalanie herbaty lub kawy gwizdków.

Czajniki emaliowane stają się dodatkiem do kuchni, choć bardzo funkcjonalnym. Świetnie sprawdzają się w stylistyce rustykalnej, prowansalskiej i skandynawskiej. We wnętrzach typowo klasycznych, ale i znajdziemy takie wykonania, które dopełnią nowoczesnych, designerskich wręcz kuchennych przestrzeni.

Dobieramy do wystroju kuchni

Spójne aranżacje są pożądane także w kuchniach. Szukajmy zatem wzorów, motywów bądź jednokolorowych, gładkich czajników, które będą współgrać z detalami naszej przestrzeni urządzanej z myślą o gotowaniu.

We współczesnych aranżacjach doskonale sprawdzą się motywy geometryczne. Czajniki emaliowane prezentujące wyrazistą barwę, ale bez rustykalnych ozdób. Tu będzie się liczyć elegancja. Błysk oddający moc kuchni luksusowych. Do tych klasycznych można zaś pozwolić sobie praktycznie na pełną dowolność. Wystarczy uwzględnić kontrastowy kolor lub motyw przewodni.

Skandynawskie, ale i prowansalskie klimaty docenią czajniki w stonowanych barwach. Jeśli zdobione, to raczej delikatnie. Ozdobą zaś mogą być gładko wygięte pałąki. Piękne kształty. Uchwyt otoczony drewnem, co dodaje mu smaku, a jednocześnie zapewnia najwyższy komfort użytkowania.

Jakże ważne detale

Wybierając czajniki pamiętamy nie tylko o aranżacji kuchni, ale i własnych potrzebach. Uwzględniamy oszczędności. Dostosowujemy więc pojemność czajnika do liczby domowników. Kolejno stawiamy na konstrukcję, która będzie dla nas wygodna do trzymania w dłoni. Rączka nie powinna się wyślizgiwać, a gwizdek nie może nas ogłuszyć. Powinien jednak oferować na tyle wyrazisty dźwięk, byśmy usłyszeli z drugiego pokoju oznakę gotującej się wody.

Mamy przed sobą wykonania wręcz doskonałe. Czajniki, które bazują na swoich pierwowzorach, ale są zdecydowanie ciekawsze. Do kuchni wnoszą atrakcyjny element i poza praktycznym wykorzystaniem, stają się cudowną ozdobą wnętrza. Biorąc pod uwagę emaliowane czajniki mamy gwarancję, że zawsze uśmiechniemy się do kubka napoju zalanego gorącą wodą, z fantastycznie wykonanego czajnika.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge