Co to są emolienty?

0
122
Co to są emolienty?

Emolienty to kosmetyki, które znane nam są głównie jako kosmetyki dla dorosłych. To najczęściej właśnie oni mają problemy skórne, z którymi ciężko sobie poradzić, a emolienty są produktami od zadań specjalnych. Poradzą sobie zarówno z łuszczycą i bardzo suchą skórą u dorosłych, ale nie straszne im są też problemy skórne niemowląt i dzieci. Oparte są na bazie naturalnych olejków, które wytwarzają barierę ochronną na skórze, dzięki czemu jest ona mniej narażona na wysuszanie, podrażnienia mechaniczne, a przy takich schorzeniach jak atopowe zapalenie skóry czy pokrzywka zapobiega i niweluje towarzyszący temu świąd.

Kosmetyki na bazie emolientów nie mają ograniczeń wiekowych dlatego można i zalecane jest to przez pediatrów, stosować je już od pierwszego dnia życia. Nie musimy obawiać się, że będzie problem ze stosowaniem ich u takich maluszków, ponieważ jedna z postaci, pod którą występują, to emulsja, która ma gęstość wody i nie trzeba jej spłukiwać. Znakiem rozpoznawczym emolientów jest również to, że się nie pienią (nie zawierają dodatkowo wysuszającego skórę mydła), dzięki czemu nie ma obaw, że piana wpadnie do oczka czy zostanie na ciele.

Emolienty pozostawiają na skórze warstwę, która nadaje jej miękkość i nawilżenie, ale tworzy też barierę zapobiegającą odparowywaniu wody, a pomaga we wchłanianiu jej z otoczenia. Są to kosmetyki zupełnie bezzapachowe, dzięki czemu nie będą drażniły niczyich nozdrzy, a zwłaszcza tych najdelikatniejszych u niemowlaków. Dzięki temu, że emolienty występują pod wieloma postaciami, zarówno te do kąpieli, jak i pielęgnacji po możemy podczas innych nieskórnych chorób, które często dotykają dzieci na przykład wirusowe zapalenie gardła zastosować masaż pielęgnacyjny z użyciem, chociażby mleczka, który pomoże zrelaksować i wyciszyć się choremu. O wszystkich zastosowaniach, postaciach i odpowiednim używaniu oraz zastosowaniu emolientów warto doczytać w sprawdzonym źródle, na przykład na www.zdrowemaluchy.pl.

Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie zmiany skórne są do zlikwidowania bez użycia specjalistycznych leków.

 
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge